Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Zieleń w mieście - wycinka klonów przy ul. Jagiełły 2019/08/14 19:28 #34818

  • sabot
  • sabot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 7
Wycinka klonów na ul. Jagiełły.
Zadaję pytania:
1. Kto i pod czyim wpływem podjął decyzję o wycięciu drzew?
2. Kto ocenił stan drzew i wytypował wszystkie do wycięcia ?
3. Kto wydał decyzję o wycięciu drzew bez oceny ich stanu przez dendrologa?

Na początku drzew było około 24-28. 5 sierpnia wycięto ostatnie 16 drzew. Czy faktycznie trzeba było wycinać wszystkie? Oceńcie sami. Pozostaje pytanie dlaczego drzewa się wycina zamiast je leczyć?














Za tę wiadomość podziękował(a): Lechita

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl.

Zieleń w mieście - wycinka klonów przy ul. Jagiełły 2019/08/15 05:48 #34819

  • germanik2753
  • germanik2753 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak,to jest szokujące....!!! Gołym okiem widać iż kilka drzew mogło pozostać. Jadąc tam mam wrażenie jazdy przez pustynię....No cóż,skoro w Słubicach ostatnie tereny zielone w mieście sprzedaje się po deweloperkę....!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zieleń w mieście - wycinka klonów przy ul. Jagiełły 2019/08/15 10:56 #34820

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 691
  • Otrzymane podziękowania: 70
W tej sprawie kontaktowaliśmy się zarówno z mieszkańcami, lokalnymi ekologami i urzędnikami odpowiedzialnymi za decyzję o wycince. Wkrótce nasz materiał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zieleń w mieście - wycinka klonów przy ul. Jagiełły 2019/08/15 11:11 #34821

  • Lechita
  • Lechita Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 16
Dramat. Chociaż obiecują nowe nasadzenia, ale żeby nie było tak, jak z dębem na stadionie - miało być nowe nasadzenie i do dziś nikt go nie widział. Ciekawa polityka, że mieszkańcom podwyższa się opłaty za wywóz śmieci m.in. w ramach ekologii, a drzewa tnie się jak popadło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lechita.

Zieleń w mieście - wycinka klonów przy ul. Jagiełły 2019/08/17 07:56 #34827

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
a co z reszta drzew kture były spruchniałe w srodku czemu nie zdiec

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zieleń w mieście - wycinka klonów przy ul. Jagiełły 2019/08/18 17:48 #34829

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Większość drzew była w opłakanym stanie i prosili o wycinkę mieszkańcy osiedla. Gmina ma posadzić nowe więc jak dotrzyma słowa to jest super.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zieleń w mieście - wycinka klonów przy ul. Jagiełły 2019/08/20 11:41 #34833

  • Zibowski
  • Zibowski Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 5
Ktoś tu wspomniał o nasadzeniach. Drzewka czy krzewy nowo nasadzone powinny być w początkowym okresie podlewane!!!!! Przykład beztroski, po wybudowaniu nowego dworca autobusowego przez kilka miesięcy był on nieużytkowany. Posadzone tam drzewka zaczęły usychać. Mam garaż obok i mamy tam pompę. Kilka razy podlałem niektóre zagrożone drzewka. Ucieszyłem się gdy dworzec został uruchomiony. Idę więc do pana dyżurnego ruchu i przedstawiam problem z usychającymi drzewkami. Młodzieniec popatrzył na mnie jak bym był kosmitą i moją prośbę aby podlać drzewka miał głęboko w d.... Po kilku dniach zgłosiłem problem do straży miejskiej i o dziwo była reakcja i drzewka zostały podlane Ale pięć lub sześć drzewek niestety uschło. Inny przykład , przy placu zabaw koło wieżowca obok hotelu Kaliskiego posadzono kilkanaście tuji. Wszystkie uschły i na szczęście zostały już usunięte. Przy okazji z innej beczki. Co jakiś czas widzę pozamiatane ręcznie czy to ulice lub chodnik. Co kilkanaście -kilkadziesiąt metrów są kupki piasku/śmieci. Rzecz w tym że nikt tego nie sprząta i wiatr ,pojazdy te kupki przywracają do poprzedniego stanu rozproszonego. Syzyf się kłania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zieleń w mieście - wycinka klonów przy ul. Jagiełły 2019/08/20 12:49 #34834

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Co do dworca to wszelkie sprawy trzeba zgłaszać do gminy, bo to ona jest jego właścicielem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zieleń w mieście - wycinka klonów przy ul. Jagiełły 2019/08/20 13:46 #34835

  • Rob
  • Rob Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 186
  • Otrzymane podziękowania: 17
Te drzewa to była jakaś masakra, spróchniałe drzewa się wycina. Jako mieszkaniec uważam, że podjęto słuszną decyzję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zieleń w mieście - wycinka klonów przy ul. Jagiełły 2019/09/07 15:16 #34877

  • sabot
  • sabot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 7
Ja natomiast mam odmienne zdanie, bo jeżeli boli mnie ząb to idę go leczyć, a nie wyrywam i to w dodatku wszystkie zęby, nawet te zdrowe. Dlatego uważam, że należało najpierw zdiagnozować każde drzewo, spróbować je leczyć, a gdy i to nie przynosiłoby rezultatów, wyciąć.
Natomiast sugeruję gminie, żeby w miejsca po wykarczowanych klonach srebrzystych, posadzić platany i to kilkunastoletnie. Platany, zwłaszcza klonolistne, dość dobrze znoszą miejskie zanieczyszczenia, lekkie zasolenie podłoża, niską wilgotność powietrza oraz letnie upały, a co najważniejsze dają dużo cienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zieleń w mieście - wycinka klonów przy ul. Jagiełły 2019/09/10 04:58 #34883

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Pierwsze słyszę, że spróchniałe drzewo da się wyleczyć. Może 30 lat temu była nadzieja, bo odkąd pamiętam to te drzewa miały objawy gnicia od środka. Po wycince drzew było widać że prawie wszystkie miały próchno od środka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zieleń w mieście - wycinka klonów przy ul. Jagiełły 2019/09/12 12:09 #34888

  • Zenobiusz
  • Zenobiusz Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
To, że drzewo po ścięciu mogło wyglądać na zdrowe wcale nie musiało oznaczać, że tak było w rzeczywistości. W analogi do zęba: to, że z zewnątrz wygląda elegancko wcale nie oznacza, że nie jest zepsuty w środku.

Mnie bardziej interesuje kiedy i gdzie gmina zrobi nowe nasadzenia. Bo to, że ma taki obowiązek to wiemy. Ale gdzie te nowe nasadzenia są? Jak się o nie dba? I pytanie: czy w przypadku gdy nasadzenie się nie przyjmie, sadzonka uschnie - czy jest obowiązek oby dokonać w to miejsce nowego nasadzenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zieleń w mieście - wycinka klonów przy ul. Jagiełły 2019/09/13 20:05 #34890

  • sabot
  • sabot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 7
Nie wiemy, czy wszystkie drzewa były chore, jak również czy te tzw. "chore" nie nadawały się do wyleczenia. Gmina się na ten temat nie wypowiedziała. Nikt z wycinki się nie wytłumaczył, nie przedstawiono również opinii fachowców w tym zakresie. Odsyłam do artykułu w Pograniczu lubuskim pograniczelubuskie.pl/2019/08/slubice-ci...bry-nie-dla-kazdego/. Poprzez nieumiejętne przycięcie tych drzew za czasów ciszewicza w 2012 r. doprowadzono do tego, że niektóre z nich faktycznie zachorowały, co nie oznacza, że wszystkie. Współczuję nam, gdyż przez kilkadziesiąt lat zmuszeni będziemy, przy ociepleniu klimatu, szukać cienia, tylko nie wiadomo gdzie, bo nowe nasadzenia w mieście już pousychały (np. za sklepem Mila), a stare drzewa niestety są nieliczne.
A tak przy okazji co robi fundacja "Dziupla"? Wycieczki, przenosi żabki, organizuje prelekcje dla dzieci, a okazuje się, że to władze nie są dostatecznie wyedukowane, bo w naszym mieście nie ma się gdzie skryć przed słońcem, gdyż drzewa usychają.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lechita

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez sabot.

Odp: Zieleń w mieście - wycinka klonów przy ul. Jagiełły 2019/11/28 13:30 #35131

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 691
  • Otrzymane podziękowania: 70

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zieleń w mieście - wycinka klonów przy ul. Jagiełły 2020/03/19 19:09 #35419

  • sabot
  • sabot Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 7
Czyżby szykowała się kolejna wycinka drzew, po cichutku w cieniu koronawirusa? Tym razem lip na ul. Mieszka I. Kolorem pomarańczowym oznaczono chyba 12 miododajnych lip. Jakimś dziwnym trafem prawie wszystkie rosnące przy domkach jednorodzinnych. Komu te drzewa przeszkadzają?, jeżeli do tej pory chyba przez ponad 40 lat nikomu nie wadziły, a wręcz uatrakcyjniały okolicę i dawały drogocenny cień. Jeżeli mieszkańcom przeszkadzają opadające liście, nie trzeba było się w tym miejscu budować.
Jest to kolejny przykład, po wyciętych klonach przy ul. Jagiełły, gdzie dla wygody kilku osób zrobiło się szkodę dla całego środowiska. Ciekawe, kto tym razem ocenił ich stan zdrowotny, bo nie znajduję powodów dlaczego te corocznie kwitnące lipy trzeba wyciąć? Przestaję wierzyć burmistrzowi, gdy mówi, że zależy mu na ochronie przyrody.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez sabot.
  • Strona:
  • 1
  • 2