Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W Uradzie na jezdnię nie będą już wbiegać krowy. Gmina Cybinka wszczęła postępowanie i chce odebrać zwierzęta właścicielowi. Szuka kogoś, kto podejmie się ich wyłapania.

krowy cybinka
Krowy na drodze - zdjęcie od jednego z naszych czytelników

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia w Uradzie z udziałem krów, które uciekły właścicielowi, doszło 8 listopada. Stado zwierząt wybiegło na drogę krajową nr 29, zderzyło się z nimi auto, kierowca trafił do szpitala (ZOBACZ).

Kierowcy alarmowali wtedy, że to nie pierwsza taka sytuacja. Kilka dni później przesyłali do nas zdjęcia, pokazujące, że problem się powtarza. Wywiązała się gorąca dyskusja - ZOBACZ.

krowy cybinka_2
Martwa krowa przy drodze krajowej nr 29

Na te niebezpieczne sytuacje zareagowała gmina Cybinka. Wszczęła postępowanie administracyjne wobec właściciela stada krów rasy hihgland cattle (spółki BARD-BUD" z Maczkowa). Chce czasowo odebrać spółce zwierzęta.

W związku z tym szuka firm lub osób, które podjęłyby się złapania 5 krów, które biegają luzem w okolicach Uradu.

Zainteresowani mogą zgłaszać się do Grzegorza Smolarskiego z Urzędu Miejskiego w Cybinkce, tel. 515 071 297, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.