Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Stowarzyszenie Po PROstu, jak co roku, zachęca słubiczan do obchodzenia Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Przypada on 3 grudnia – i właśnie tego dnia odbędzie się wesoły i pełen kolorowych balonów marsz integracyjny. Ale to nie jedyne wydarzenia związane z tym ważnym świętem.

Marsz

Stowarzyszenie Po PROstu na co dzień pracuje z osobami z niepełnosprawnościami, prowadzi różne terapie dla dzieci, wspiera ich rodziców, a dla dorosłych niepełnosprawnych prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy. Raz do roku szczególnie mocno przypomina wszystkim mieszkańcom Słubic o tym, że osoby z niepełnosprawnościami są wśród nas.

Okazją do tego jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia. Jak co roku obchody odbywają się pod hasłem: „Każdy inny – wszyscy równi” – i trwają dłużej niż jeden dzień.

Do 30 listopada trwa konkurs plastyczny, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni. Zadaniem jest przygotowanie pracy plastycznej – a tematem wspomniane wyżej hasło. Nie ma ograniczeń wiekowych, również technika wykonania i format pracy są dowolne. Swoje prace należy dostarczyć do nowej siedziby Stowarzyszenia Po PROstu, która znajduje się przy ul. Szamarzewskiego 6.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 grudnia podczas spotkania integracyjnego, które odbędzie się o godz. 15 właśnie w siedzibie Po PROstu. W planach jest część artystyczna, a także gry, wieczór filmowy i poczęstunek.

Każdy inny wszyscy równi

2 grudnia stowarzyszenie zaprasza do swojej siedziby na konferencję pt. „Zrozumieć niepełnosprawność”. Odbędzie się ona w godz. 16-19.

Natomiast 3 grudnia ulicami miasta przejdzie kolorowy i wesoły marsz integracyjny. W tym roku uczestnicy pokonają nową trasę: ruszą spod siedziby przy ul. Kilińskiego 9L do nowych pomieszczeń przy ul. Szamarzewskiego 6. Po drodze będą rozdawać mieszkańcom miasta kolorowe balony.

Będziemy tam również i my z redakcyjnym obiektywem.

marsz poprostu
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.