Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nie 100, a 200 lat odśpiewano Alfonsowi Łazarczykowi, mieszkańcowi Cybinki, który skończył 102 lata! Jubilat zadziwia dobrą formą, chętnie dzieli się wspomnieniami i pozuje do zdjęć.

adolf solenizant

Urodziny szacownego solenizanta świętowano 21 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince. Życzenia Alfonsowi Łazarczykowi złożył m.in. burmistrz Marek Kołodziejczyk, który podziękował za to, że może towarzyszyć mu w tak szczególnym dniu. Kwiatów i życzeń kolejnych lat w zdrowiu odebrał pan Alfons tego dnia bardzo wiele!

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć tortu i dmuchania – symbolicznych – świeczek. O jakich marzeniach pomyślał stuletni solenizant? To jego słodka tajemnica!

Goście odśpiewali chórem: 200 lat niech żyje nam! A prawnuczki szacownego stulatka: Wiktoria, Hania i Ola przedstawiły jego życiorys, wypełniony trudami i owocami minionych lat. Pan Alfons w swoim życiu przepracował… 56 lat i 3 miesiące. Ma liczną rodzinę: wspólnie z żoną wychował 4 synów i 5 córek, ma 19 wnucząt i 24 prawnuczęta, a nawet 1 praprawnuczkę.

Redakcja portalu Słubice24.pl również przyłącza się do życzeń dla solenizanta: oby zdrowie dopisywało jak najdłużej i nigdy nie opuściła go pogoda ducha.

Chcecie poznać bliżej historię i życie Alfonsa Łazarczyka? Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

ZOBACZ PREZENTACJĘ
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Bążur 2019-11-24 14:48
Droga Redakcjo, nie "szacownego solenizanta", a jubilata.
#2 Redakcja Słubice24.pl 2019-11-24 21:24
Poradnia językowa PWN: "Solenizant to ktoś, kto ma danego dnia imieniny lub urodziny. Jubilat to ktoś, kto obchodzi jubileusz. "

ŹRÓDŁO: sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/jubilat-czy-solenizant;3371.html

Dalej za portalem eKorekta24.pl: "Jubilatem będzie ktoś, kto obchodzi 20-lecie pracy zawodowej czy złote lub srebrne gody. Jeśliby pokusić się o włączenie do jubileuszy urodzin, to tylko te podzielne przez pięć, odpowiadające 'ważnym' rocznicom, np. czterdzieste, czterdzieste piąte, pięćdziesiąte."

ŹRÓDŁO: www.ekorekta24.pl/solenizant-jubilat-znaczenie

Słowo jubilat w znaczeniu 'osoba obchodząca urodziny' jest też dopuszczalne w mowie potocznej.

Pozdrawiamy i dziękujemy za komentarz. :)
#3 Bążur 2019-11-25 16:08
Zwracam honor i... chapeau bas za jakże kompleksową "rozkminkę" zagadnienia. ????
#4 Redakcja Słubice24.pl 2019-11-26 22:50
Naprawdę nic wielkiego, wystarczyło zgooglować temat i od razu wszystko jasne :) Pozdrawiamy!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.