Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Słubicki Urząd Pracy i jego pracownicy wyróżniają się na tle województwa. Odebrali nagrody podczas regionalnej Konferencja z okazji 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia w Poznaniu i podobnych obchodów w Urzędzie Marszałkowskim.

pup slubice

Regionalna Konferencja z okazji 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia odbyła się 5 kwietnia w Poznaniu. Przebiegała pod hasłem: „Sytuacja kobiet na rynku pracy". Objęła kilka województw: wielkopolskie, lubuskie, kujawsko - pomorskie oraz zachodnio – pomorskie.

Jej gościem miała być minister Elżbieta Rafalska, jednak nie mogła przyjechać ze względu na rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych nauczycieli. Dlatego zastąpił ja wiceminister Stanisław Szwed.

Konferencja była okazją do wyróżnienia najlepszych PUP-ów z regionu. Słubicki PUP, jako jedyny w woj. lubuskim, został wyróżniony za efektywne wykorzystanie pieniędzy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2018 roku. Następnie wspólnie z PUP w Żaganiu i Żarach odebrał wyróżnienie za efektywność w działaniach aktywizacyjnych w 2018 roku. Słubicki PUP dostał dwa wyróżnienia jednocześnie w trzech kategoriach oceny – KFS, efektywność działań i migracja osób – tu już jako jedyny w województwie.

Wcześniej, bo 22 marca, w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze również odbyły się obchody 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia. W tej uroczystości wziął udział wicemarszałek Łukasz Porycki, który życzył wszystkim pracownikom publicznych służb zatrudnienia zadowolenia z pracy oraz satysfakcji z pełnienia służby publicznej na rzecz drugiego człowieka.

nagrody PUP

Obchody również były okazją do wręczenia odznaczeń wyróżniającym się pracownikom urzędów pracy. W imieniu prezydenta RP odznaczenia za długoletnią służbę otrzymało 5 pracowników słubickiego PUP. Joanna Dulewicz-Maryniec została uhonorowana przez prezydenta RP medalem srebrnym, a Beata Openkowska, Robert Martyn, Rafał Ossowski oraz Andrzej Zbrożek medalami brązowymi.

To nie koniec. Wyróżnienia za ponad 20-letni staż pracy przyznane przez marszałka województwa lubuskiego otrzymało 6 pracowników słubickiego „pośredniaka”: Genowefa Borowiak, Renata Zawadzka, Danuta Świerkowska, Maria Kulikowska, Krystyna Kołkowska i Katarzyna Simonienko.

Państwowe urzędy pośrednictwa pracy zostały powołane 100 lat temu na mocy dekretu naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego (z dn. 27 stycznia 1919 r). Przez lata ich funkcja się zmieniała. Jak podaje Urząd Marszałkowski woj. lubuskiego, w 1992 r. na jednego pracownika powiatowego urzędu pracy przypadało 307 bezrobotnych. W 2017 r. liczba ta zmalała do 56 osób. Obecnie służby zatrudnienia stoją przed nowymi zadaniami w związku z dynamicznie zmieniającym się rynkiem pracy i malejącym bezrobociem.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 achuga 2019-04-10 13:57
Pracownikom PUP w Słubicach serdecznie gratuluję, Tyle lat wytrzymać w takiej atmosferze, jaka tam panuje, to nie lada wysiłek. Przy okazji czy może mi ktoś wytłumaczyć, po co w naszym urzędzie jest aż dwóch dyrektorów (dyrektor i zastępca)? Przecież bezrobotnych jest jak na lekarstwo. W związku z tym i pieniądze przyznawane na różne formy aktywności są dużo mniejsze, a więc i pracy mniej. Naprawdę jeden dyrektor nie wystarczy? Może pozwoliłoby to zaoszczędzić i dać szeregowym pracownikom godziwe wynagrodzenie, Bo w strajku nikt ich z pewnością nie poprze. Ciekawe jakie to są zadania natury gospodarczej, ekonomicznej i społecznej... Brzmi niezwykle poważnie...
#2 zadowolony 2019-04-13 19:39
Ojoj już widzę jak kadra dyrektorska w up zgrzyta zębami...Jak ktoś śmie insynuować że dyrektorzy są niepotrzebni. Przecież to dzięki nim te nagrody i wyróżnienia. Sukces ma wielu ojców jak wiemy. Tylko że my, klienci różnorakich urzędów, wiemy że za sukcesem dyrektorów i tzw. kadry kierowniczej stoi biedny szary urzędnik najczęściej wykorzystywany mobingowany i do tego słabo opłacany. Jak się nie podoba to won, jeszcze kilka lat temu sie słyszało.A teraz i urzędy borykają się z brakiem chętnych do pracy. Może Panie Starosto faktycznie czas przyjrzeć się podległym Panu jednostkom. Przecież niektórzy tam jakby mieli dożywocie. Może warto zostawić szkoły w spokoju a gdzie indziej poszukać oszczędności.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.