Toalety Unisex są dodatkiem do tych oznaczonych jako toalety męskie lub damskie (te działają nadal). Jako argumenty za ich powstaniem inicjatorzy akcji przytaczają problemy osób, które nie są rozpoznawane jako przedstawiciele jednej z płci. I mają kłopot, do której toalety się udać.
- Co, jeśli dana osoba nie jest wyraźnie rozpoznawana jako kobieta lub mężczyzna? Co, jeśli osoba wygląda "pomiędzy"? Co, jeśli osoba (jeszcze) nie wygląda jak kobieta dla innych ludzi? Co robią ludzie, którzy nie identyfikują się ani jako kobieta, ani jako mężczyzna? Gdzie idą do łazienki? – takie pytania stawiają inicjatorzy akcji. Dowodzą, że takie osoby spotykają nieprzyjemne sytuacje, które powodują stres czy niechęć do korzystania z publicznych toalet. A odpowiedzią są według nich właśnie pomieszczenia „uniseksualne”.
Pomysłodawcy tego rozwiązania podkreślają, że podobnie korzysta się z toalet w wielu miejscach, np. samolotach, pociągach, czy prywatnych domach - Ten środek jest podstawą na drodze do bardziej integracyjnego i niedyskryminującego uniwersytetu – czytamy na stronie Uniwersytetu Europejskiego Viadrina.
Jak znaleźć uniseksualne toalety? Poniżej spis miejsc, w których się znajdują.
VIADRINA
- budynek główny (HG): toalety na parterze przy szafkach przed biblioteką,
- budynek Audimax (AM): 2. piętro - toaleta obok windy,
- budynek Gräfin-Dönhoff (GD): dostępna toaleta ze stołem do przewijania
- August-Bebel-Straße (AB): 1. piętro - toaleta bez barier
- Logenhaus (LH): toaleta bez barier
- parter, między pokojami 17 i 18
- biblioteka CP - 3 piętro
Komentarze
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.