Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Już trzeci raz na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej w Słubicach spotkali się na walnym zebraniu, żeby wybrać nową radę nadzorczą. Większość z nowo wyłonionego składu członków to te same osoby, które zostały wybrane w marcu, ale w kwietniu złożyły mandaty.

spoldzielnia nowa_rada

Walne zgromadzenie członków spółdzielni odbyło się 18 czerwca w auli Collegium Polonicum. Tym razem obecnych było 89 spółdzielców. Ich zadaniem był wybór nowej rady nadzorczej. Przypomnijmy, członkowie tej poprzedniej, wybranej na początku marca, złożyli mandaty w kwietniu po tym, jak sąd w Gorzowie Wielkopolskim wstrzymał wykonanie uchwały w sprawie ich wyboru.

Nowa rada składa się niemal z tych samych osób, które zostały wybrane w marcu. A są to: Jerzy Grabowski, Zygmunt Sejnik, Bogdan Dybka, Bronisław Leszczyński, Andrzej Klimczak, Przemysław Półtorak, Danuta Domagała, Alina Czak, Marianna Buksa, Włodzimierz Marganiec, Janina Jasica i Krzysztof Kijo.

Tym razem do rady nie kandydował Mariusz Dubacki (który w poprzednich wyborach otrzymał najwyższą liczbę głosów). – Zrobiłem to dlatego, żeby nie dawać powodu do zaskarżenia uchwały o wyborach, ponieważ niektórzy uważają, że prowadzę działalność konkurencyjną do spółdzielni – wyjaśnia M Dubacki. I uściśla, że nie potwierdziła też tego opinia Zbigniewa Goździka, prezesa Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych, który był obecny podczas marcowych wyborów.

Czy ta rada będzie mogła działać bez przeszkód? Nowo wybrani członkowie są o tym przekonani, ale były przewodniczący rady, Edward Niedużak, przygotował pismo, w którym wskazuje, że wobec rezygnacji członków rady, ich miejsce powinni zająć kolejni wybrani na poprzednich w wyborach. Pismo można zobaczyć poniżej.

POBIERZ DOKUMENT

M. Dubacki zawarte w nim tezy nazywa bredniami. – Sąd zawiesił wykonanie uchwały, a więc unieważnił wybory w całości, również osób, które były kolejne na liście – argumentuje. I dodaje, że Robert Zubczewski-Bogdanow, radca prawny reprezentujący spółdzielnię, uznał powództwo właśnie po to, żeby doprowadzić do nowych wyborów. Dlatego w jego opinii poprzednia uchwała jest nieważna.

Wybory nie były jedynym zadaniem spółdzielców. Ważnym punktem było również udzielenie absolutorium za zeszły rok dla członków zarządu. Otrzymali je prezes Artur Smoleński i wiceprezes Krzysztof Umiński. Członkowie zgromadzenia uchwalili także zmiany w statucie spółdzielni, które dostosowują ten dokument do nowych zapisów ustawy o spółdzielniach.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Jarosław Grudzień 2018-06-19 15:28
Robert Tomczak (ten od kostki brukowej) na swoim ifb forum napisał: "Moim skromnym i osobistym zdaniem ekipa pod egidą jedynego na razie kandydata na burmistrza troszkę za szybko chciała przejąć spółdzielnię, niestety nie patrząc na aspekt prawny. Boję się, co to będzie jak ów kandydat zostanie przypadkiem naszym włodarzem"
Bezczelność, zarozumiałość i pycha tego pana jest przerażająca. Jak można napisać, że członkowie rady wybrani przez członków spółdzielni stworzyli ekipę, która chciała przejąć spółdzielnię?
Masz rozum panie Tomczak?
#2 kreplas 2018-06-19 17:15
Pismo pismem i pozwem poganiajacy... żenujace postępowanie ? członka sp?łdzielni?... czy ja dobrze widzę, że sobie taka pieczatke wyrobił?....
#3 Jarosław Grudzień 2018-06-19 18:06
@kreplas
Nad tym panem nie ma co się już pastwić. Postać delikatnie mówiąc jest to postać prowokująca do dosadnych porównać. Trzeba popatrzeć na nią pobłażliwie i liczyć na szybszy postęp medycyny, a szczególnie w psychiatrii.
Tylko co pan od kostki brukowej próbuje ugrać naśmiewając się mieszkańców Słubic-członków spółdzielni, których najwidoczniej uważa za matołów, którzy wybrali jak napisał "ekipę pod egidą, która chce przejąć spółdzielnię" Nie rozumie, że oni mają już dość zagrań byłych skompromitowanych członków rady nadzorczej, że chcą spokoju?
#4 kreplas 2018-06-19 18:51
@grudzień, zgadzam się w 100%. Szkoda słów.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.