Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zbliżają się wakacje, ale zanim zabrzmi ostatni dzwonek, policjanci ze słubickiej komendy spotykali się z uczniami szkół w całym powiecie to, żeby porozmawiać o bezpieczeństwie. Zwłaszcza na podwórku, nad wodą i na drodze.

policja bezp_wakacje

Jak co roku przed wakacjami słubiccy policjanci odwiedzili uczniów szkół z terenu powiatu słubickiego. Podczas rozmowy przypominali najmłodszym o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Jedno z takich spotkań odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach.

- Dzieciom przypomniano w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez ulicę, omówiono jak prawidłowo zachować się w innych niebezpiecznych miejscach oraz tłumaczono jak zachować się w przypadku, gdy zostaną zaczepione przez obcą osobę – mówi o jego przebiegu Ewa Murmyło ze słubickiej komendy. Czy dzieci na pewno wiedzą, żeby nie ufać obcym, nie wsiadać z nimi do samochodu, nie podawać swojego adresu? Teraz już tak!

Policjanci rozmawiali z uczniami również o tym, jak bezpiecznie korzystać z kąpieli w wodzie - w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Przestrzegali, aby nie kąpać się w miejscach nieznanych, nie przeceniać swoich umiejętności pływackich, a także nie pozostawiać na brzegu cennych rzeczy bez opieki. Wszystkie zasady są opisane na stronie akcji, warto się z nimi zapoznać. ZOBACZ

Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy, dodaje, że to nie koniec działań policjantów, które mają sprawić, żeby dzieci i młodzież wiedziały, jak bezpiecznie spędzić wakacje. – Będziemy spotykali się z nimi również podczas wypoczynku, na półkoloniach i innych zorganizowanych formach wypoczynku – mówi.

A co interesuje najmłodszych? – Raczej nie zadają nam pytań, ale opowiadają o swoich doświadczeniach, na przykład o tym, że rodzicom zdarza się jeździć bez zapiętych pasów. Mamy nadzieję, że będą mówić rodzicom o tym, czego ich nauczyliśmy – dodaje M. Jankowska.

To jednak nie wszystko, bo lista spraw ważnych w czasie wakacji, związanych z bezpieczeństwem, jest długa. Wielu młodych ludzi korzysta w tym czasie z roweru, dlatego mundurowi przypomnieli im jak należy właściwie poruszać się jednośladem. Częstym błędem jest wjeżdżanie nim na pasy (jest to zabronione), a także niesygnalizowanie ręką zamiaru skrętu.

Pojawił się także bardzo gorący w ostatnim czasie temat - dopalacze. Policjanci wspomnieli o zagrożeniach wynikających z ich przyjmowania. Przestrzegali przed przyjmowaniem od obcych osób jedzenia, picia czy dziwnie wyglądających „cukierków”. Opowiedzieli także o szkodliwości innych środków odurzających. Szerzej o tym w oddzielnej publikacji już wkrótce.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.