Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Kolejny wiosenny spacer zaliczamy w rejon skrzyżowania al. Młodzieży Polskiej z ul. Daszyńskiego. Wycięto tutaj dwa drzewa. Jak twierdzi nasz czytelnik, który dał znam znać o sytuacji, wszystkie były zdrowe.

Każdą wiosną wraca temat wycinek drzew na terenie Słubic. Niektóre z nich szczególnie bulwersują mieszkańców jak np. ostatnia wycinka przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (ZOBACZ).

W trakcie tamtej dyskusji jeden z czytelników napisał, że zdrowe drzewa wycięto także przy blokach mieszkalnych os. Słowiańskiego, na wysokości skrzyżowania al. Młodzieży Polskiej z ul. Daszyńskiego. Podesłał do nas również zdjęcia (które prezentujemy poniżej).

Jak był powód wycinki? Czy faktycznie była konieczna? Czy w zamian będą nowe nasadzenia? Te pytania prześlemy do Urzędu Miejskiego w Słubicach. Zapytamy też, ile dokładnie drzew i w jakich miejscach planuje wyciąć gmina w najbliższym czasie.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Lechita 2023-04-07 16:15
Wycinają drzewa jak popadło, betonują, a później płaczą, że globalne ocieplenie. Skoro miasto wycięło 3 drzewa, to rozumiem, że zasadzą 3 nowe drzewa, ale w TYM MIEJSCU, a nie gdzieś na Transportowej?
#2 mikado 174 2023-04-07 18:03
na ul. Sportowej przy targowiskach też wycięli kilka tygodni temu. nasadzenia powinni robić przed a nie po. a przy okazji wymiany lamp zastały uszkodzone mocna drzewa przy parkingu intermarche. ale co tam burmistrz tylko czeka z piłą motorową żeby wyciąć kolejne

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.