Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Opony

Wracamy do tematu porzuconych opon w Starych Biskupicach, o których dał znać jeden z czytelników. O „znalezisku” nasza redakcja zawiadomiło Straż Miejską w Słubicach. Mundurowi szybko zareagowali.

Przypomnijmy, w naszym cyklu „Spacerkiem po mieście” napisaliśmy o stercie zużytych opon, które ktoś porzucił niedaleko jeziora w Starych Biskupicach – ZOBACZ.

Informację o "znalezisku" podesłaliśmy do komendanta SM Wiesława Zackiewicza. Jeszcze tego samego dnia na miejscu udał się patrol. Co ustalili strażnicy?

- Zużyte opony znajdują się na terenie należącym do prywatnej osoby, która na stałe zamieszkuje poza granicami Polski - przekazał W. Zackiewicz. - Udało nam się skontaktować z właścicielem terenu i przekazaliśmy informacje o zaistniałej sytuacji. Za około trzy tygodnie przyjedzie do Starych Biskupic i wtedy zajmie się problemem, czyli wywiezieniem opon na wysypisko odpadów – dodał komendat .

W dyskusji, która się wywiązała pod postem, inny z czytelników napisał o jeszcze jednej lokalizacji niedaleko Starych Biskupic, gdzie również miały znajdować się porzucone opony (ambona myśliwska przy drodze prowadzącej do Drzecina). - To też sprawdziliśmy i ta sytuacja jest nieaktualna. Na wskazanym terenie nie zalegają obecnie żadne odpady - poinformował nasz rozmówca.

---

Dziękujemy za sygnał czytelnikowi i strażnikom za podjętą interwencję. Jeśli znacie więcej lokalizacji z dzikimi wysypiskami, dajcie nam znać i podsyłajcie zdjęcia, postaramy się pomóc.

Piszcie do nas na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., możecie też kontaktować się przez Facebooka albo Whatsappa.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Zibowski 2022-07-15 20:14
Panowie ze Straży Miejskiej, wystarczyło wysiąść z auta i trochę się rozejrzeć. Opony o których już pisałem w kwietniu tego roku i zamieściłem zdjęcie w wątku na forum "Nielegalne wywożenie śmieci do lasu" nadal tam są a ponadto dowieziono kolejne worki z plastikowymi elementami z aut. Załączę zdjęcia z dzisiejszego dnia w tym wątku na forum. Proszę zajrzeć.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.