Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ulica Papcia Chmiela

Choć od formalnej decyzji radnych minęło ponad dwa miesiące, to na ulicy Papcia Chmiela (czyli Henryka Jerzego Chmielewskiego) wciąż nie było oficjalnej tabliczki z nazwą. Zajrzeliśmy tam wczoraj, właśnie się pojawiła. 

O tym, że w Słubicach powstała ulica poświęcona autorowi kultowej serii komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A'Tomka, pisaliśmy więcej TUTAJ.

Przypomnijmy, podpisy w tym celu zbierał wśród mieszkańców Wojciech Obremski. Radni gminy Słubice przychylili się do jego pomysłu i 25 marca podjęli stosowną decyzję w formie uchwały. Imieniem Papcia Chmiela została nazwana droga łącząca ul. Sienkiewicza z placem Czerwona Torebka. To pierwsza taka ulica w Polsce!

O nowej nazwie informuje już tablica, którą właśnie postawiono. Co ciekawe, zrobiono to akurat w terminie…98. rocznicy urodzin słynnego artysty, które wypadają 7 czerwca.

Cieszę bardzo, że się udało. Jako mieszkaniec i fan komiksu czuję się dumny – powiedział naszej redakcji W. Obremski.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 bohusz 2021-06-10 21:05
Ta droga jest Prywatna, należy do właścicieli czerwonej torebki. Mam to w d... ale ktoś dał chyba ciała. Nie wiem czy jest to zgodne z prawem, ale jest lekko śmieszne. Jak komiks zresztą
#2 bohusz 2021-06-11 07:46
Przepraszam jednak cię pierwszy kilka metrów jest publiczne kropka I żeby nie było, Nie mam nic przeciwko Romkowi Tomkowi itd uważam że ulice powinny mieć numery nie nazwy. Za moment będziemy zmieniać ulica Piłsudskiego na Lenina, a Mickiewicza na Tokarczuk. I tak słubice to źle nie wyglądają.
#3 bohusz 2021-06-11 07:47
Przy tej ulicy nie ma żadnego budynku :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.