Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wycinka drzew

Dziś zajrzeliśmy na ulicę Mieszka I, gdzie trwają prace remontowe związane z jej przebudową. Jednym z bardziej kontrowersyjnych etapów inwestycji jest wycinka rosnących tu drzew, głównie lip. Prowadząca remont firma rozpoczęła już ich usuwanie.

Dlaczego drzewa musiały zostać usunięte? Jak argumentowali to gminni urzędnicy? Więcej o tym przeczytacie w naszym poprzednim artykule - ZOBACZ.

Przeciw wycięciu drzew protestowali również mieszkańcy (była składana petycja), w tym 13-letnia Helena, która napisała do burmistrza Słubic otwarty list, a nawet spotkała się z nim w tej sprawie (ZOBACZ). Później zawiesiła na drzewach wymowne plakaty (ZOBACZ).

Jednak jej działania nie przyniosły skutku. Zanim jeszcze ruszyła wycinka drzew, a tuż po spotkaniu z burmistrzem, nasza redakcja otrzymała kolejny list - od matki dziewczynki. W nim znajdziemy opis wspomnianego spotkania oraz rozczarowanie, które temu towarzyszyło - ZOBACZ LIST.

O reakcję na list i apel młodej słubiczanki zapytaliśmy również burmistrza Mariusza Olejniczaka. Niestety, do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Poniżej zdjęcia ul. Mieszka I już po wycince.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 clasic1 2020-08-19 14:05
Brawo urzędnicy !! Tak trzymać !! Kto jak nie wy wie lepiej co potrzeba słubiczanom. Za dawnych czasów mojej służby wojskowej obowiązywały w relacjach z przełożonym ( trzymającym władzę ) obowiązywały 2 punkty :
Pkt 1. Przełożony ma zawsze rację
Pkt 2. Jeśli przełożony nie ma racji , patrz pkt 1.
#2 Rob 2020-08-19 20:30
Wreszcie będzie porządna ulica :-)
#3 sabot 2020-08-21 15:02
Przykro, że dziecko tak wcześnie musiało się zetknąć z ignorancją naszego burmistrza. Dla osób którym nie jest obojętne co dzieje się w naszym mieście, to codzienność. Nie wiemy jakie zobowiązania burmistrz ma wobec swojego poprzednika, że tak bezmyślnie realizuje jego szkodliwe pomysły, uważając je za jedynie słuszne, nie dając mieszkańcom możliwości wypowiedzenia się? A swoją drogą oczekujemy na odpowiedź, czy była ocena dendrologa, czy i przez kogo została wydana decyzja o ich wycięciu. Domagamy się by te dokumenty zostały upublicznione. Przypuszczalnie takiej decyzji nie ma, a już zostało wyciętych 7 drzew, w tym tylko jedno było puste w środku. Mamy nadzieję, że ktoś za to zostanie ukarany finansowo i to z własnej kieszeni.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.