Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
ul Mieszka I

Tym razem spacerkiem zaglądamy na ul. Mieszka I, gdzie lada moment ma dojść do wycinki rosnących tu drzew z powodu rozpoczynającego się remontu. Nie chce do tego dopuścić 13-letnia słubiczanka, która najpierw napisała list do burmistrza, a w miniony weekend na drzewach rozwiesiła plakaty.

Czy jej działania przyniosą skutek i zmienią decyzję urzędników? O tym więcej w osobnej publikacji (otrzymaliśmy list od jej mamy z informacją na temat sytuacji i wspomnianego spotkania z burmistrzem).

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć plakatów przygotowanych przez nastolatkę. Hasła umieszczone na nich są bardzo wymowne. „Prosimy, stańcie w naszej obronie”, „Ja chcę żyć z drzewami”, „Zero drzew, zero tlenu, zero życia”.

Działania dziewczyny spotkały się z bardzo dużym odzewem wśród naszych czytelników. Zdecydowana większość osób poparła akcję, pisząc pozytywne komentarze i lajkując naszego posta. Były też osoby, które uznały takie działania za niepotrzebne.

„Takich młodych świadomych ludzi nam potrzeba” – pisała Edyta. „Lipa to pożytek dla pszczół, a jest ich coraz mniej, tak samo jak drzew” - martwiła się Małgorzata. "Trzeba coś zrobić, żeby nie ścinać tych drzew. Na drugie takie okazy trzeba czekać ponad 50 lat" - apelowała Renata.

Post i całą dyskusję znajdziecie TUTAJ.

Pozostałe ważne linki:

Poniżej zdjęcia prezentujące efekt akcji 13-letniej Heleny (część zdjęć dostaliśmy od rodziców dziewczyny).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Dr. Sommer 2020-08-17 11:07
Co drugie drzewo wyciąć to i wilk syty i owca cała.

Osiedle nie zamieni się w całkiem gołe blokowisko i jednocześnie mniej ptaków będzie kupkać na nasze drogie SUV-y.
#2 sabot 2020-08-18 20:32
Już mieliśmy nadzieję, że do władzy przemówią argumenty dziecka sprzeciwiającego się wycince drzew przy ul. Mieszka I. Dzisiaj Eurokop je wyciął. Osoba z wykształceniem z ochrony środowiska niszczy to środowisko. Proponuję włodarzom, chodzić do pracy pieszo i grzać się w słońcu.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.