Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/12 21:01 #7077

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
wolanin napisał:

Panie Lesicki, czy nam Pan też zafunduje podobne akcje jakie miały miejsce w Zielonej Górze? 200 tysięcy kary od UOKiK za działania szkodzące przedsiębiorczości i wolnemu rynkowi? Jeśli tak ma wyglądać wspieranie przedsiębiorczości również w Słubicach to broń panie boże przed taką władzą.

Nie wiem jakie dokładnie ceny stosują firmy z Żar i jaka była treść umów, bo w artykule nic na ten temat nie ma. Sprawa poza tym nie jest jeszcze zakończona, bo miasto Z.G. ma się zamiar odwołać.
Ale jeżeli ta przedsiębiorczość i wolny rynek mają wyglądać tak jak bus, który wypieprzył się pod Nowym Miastem n/Pilicą miesiąc temu, to jestem jak najbardziej za gnębieniem takich firm przez wszelkie urzędy i inspekcje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez qqłka.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/12 21:43 #7079

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
Co ma piernik do wiatraka? W artykule jest napisane, że UOKiK nałożył karę. Miasto może się odwołać. A co ma do tego bus rozbity pod Nowym Miastem n/Pilicą?
Jeśli według Ciebie, tak ma wyglądać wolnośc gospodarcza, to zamilknij i nie rób wstydu kandydatowi, nie żyjemy w czasach socjalizmu, że wszystko, co państwowe ma przywileje kosztem prywaciarzy albo jeszcze lepiej monopol.
Ja stwierdziłem fakt przytaczając link. Jeśli tak ma wyglądać moje miasto, to ja wolę kogo innego na burmistrza. Mam nadzieję, że p. Lesicki się nie utożsamia z ograniczaniem swobód gospodarczych...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/12 23:01 #7080

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
"Co ma piernik do wiatraka?"
To samo co kara nałożona przez UOKiK miastu Zielona Góra do miasta Słubice.
Rozumiem, że przez najbliższy tydzień dowiemy się więcej ciekawych rzeczy o Zielonej Górze, potem zamilkniesz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/13 11:06 #7081

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
Otóż, droga qqłka.
Pan Lesicki jest obecnie wiceprezydentem Zielonej góry.
Miasto Zielona Góra (pod przewodnictwem prezydenta, a z udziałem m.in. pana Lesickiego) zostało ukarane przez UOKiK za stosowanie praktyk monopolistycznych.
Nie chodzi o możliwośc odwołąnia, ale o zminimalizowanie ryzyka podejmowania decyzji mogących być przedmiotem ukarania. Zaznaczam, że firma z Żar najprawdopodobniej ( w artykule tego nie ma) została na pewien czas pozbawiona możliwości prowadzenia tej działalności w kwestionowanym zakresie.
Jako osoba prywatna i (w krótce) inwestor w tym mieście chciałbym wiedzieć, czy Pan Lesicki, który będąc w ekipie prezydenta ZG i firmował swoją osobą te praktyki zamierza je przenieść na grunt słubicki.
Musisz sobie zdać sprawę z jednej rzeczy. Miasto i władza jest dla ludzi. Jeśli np. przyjdzie komuś do głowy atakować moje przedsiebiorstwo (nie rozpatruję tu postawy przedsiębiorstwa, zakładam, że będzie zgodne z etyką biznesową) i zmuszać mnie do składania skarg do UOKiK, to niezamierzam głosować na pana Lesickiego i większość moich znajomych zaangażowanych w tworzenie tego przedsiębiorstwa także to rozważy.
Dlatego czekałem z tym projektem do wyborów, ponieważ mam kilka innych opcji lokalizacji przesięwzięcia, (nie jest to przysłowiowa budka z hot dogami, a ogromny projekt) chociaż z kilku względów, m.in lokalizacyjnych, Słubice są najlepsze. Dlatego, jeśli nie masz zamiaru dyskutować merytorycznie, to nie skupiaj się tylko na atakowaniu użytkowników forum dlatego, że zadają pytania kandydatowi.
Wiem, co to polityczny PR, ale pan Lesicki jako polityk nie jest znany w Słubicach. Mało także wiemy o jego działalności w ZG.
Gdyby był zastępcą prezydenta Gorzowa, z pewnością nie otrzymałby mojego głosu (uwierz mi, że dokładnie prześledziłem dokonania wszystkich kandydatów).
W tej chwili rozpatruję 3 kandydatów, pan Lesicki jest na 2 miejscu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/13 22:30 #7111

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Panie Kreplas,
przede wszystkim zapraszam na spotkanie. Wyjaśnie sprawę firmy stosujacej dampingowe ceny, by pozbawić pracy 500 osób z PKS Zielona Góra ( Miasto Zielona Góra nie jest jeszcze właścicielem PKS). W swoim życiu prowadziłem negocjacje z wieloma inwestorami z wielu zakątków świata wspomnę te firmy, których nazwy są powszechnie znane - Funai-Japonia (zainwestował w Nowej Soli), TPV-Chiny ( zainwestował w Gorzowie), Vobis (zainwestował w Goleniowie) , i wiele innych w trakcie mojej ponad 5 letniej pracy w KSSSE udało się utrzymać i stworzyć ponad 10.000 miejsc pracy w 4 województawch. Nie chcę się tym chwalić lecz pokazać,że jestem niezłym negocjatorem. Raz jeszcze proponuje spotkanie , bo niezależnie czy zostanę wybrany na Burmistrza Słubic - postaram się przekonać Pana i Pana Kolegów do zainwestowania tu w Słubicach. Szanowni Panowie kupcie los pod nazwą słubice a ja powiem Paną jak tym losem wygrać.

Z szacunkiem i poważaniem

Darek Lesicki

PS Na portalu www.slubiczanie.pl w zakładce forum znajdziecie rozkład gdzie mnie można spotkać, a pod tym adresm Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ma Pan bezpośredni kontakt ze mną

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/13 23:40 #7114

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
Panie Dariuszu.
Jestem w tej chwili w trakcie konferencji.
Jeśli chodzi o Słubice, nie musi mnie Pan przekonywać, bo to już postanowione, a listy intencyjne są wymienione na szczeblu rządu RP, burmistrza, KSSSE i powiatu.Pozostały tylko protokoły uzgodnień.
Podobnie po stronie niemieckiej, zarówno landu Brandenburgia jak i FF/O, spotkaliśmy się z burmistrzem Wilke i Agencją Rozwoju Brandenburgii w Poczdamie.
Obecnie czekamy na koniec wyborów i wtedy rozpoczniemy inwestycję w Słubicach.
Te 10000 miejsc pracy robi wrażenie.Ciekawe, czy na Panu zrobi wrażenie nasz projekt ;)
Niestety, jeszcze jestem za granicą i w Polsce bedę dopiero na wyborach (na które specjalnie przyjadę), a potem dopiero w grudniu.
Jestem jednak dostępny na skype, mogę tylko pisać, ale zawsze możemy wymienić poglądy.
Jeśli chodzi o sytuację z ZG, nie obwiniam prezydenta o nic, ale zaniepokoiło mnie to, co przeczytałem w artykule.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/14 08:57 #7116

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Proszę Pana,
cieszę się i gratuluję przedsięwzięcia. Każdy projekt, który będzie prorozwojowy dla Słubic jest wspierany przeze mnie. Jeśli mogę w czymś pomóc proszę o maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. na skype jestem pod nikiem lesicki.

Raz jeszcze życzę powodzenia projektowi a Panu sukcesu w koordynowaniu projektu

Pozdrawiam serdecznie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/14 11:35 #7119

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
Dziękuję.
Życzę powodzenia w wyborach.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/14 22:53 #7123

  • kusy0s9
  • kusy0s9 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 71
  • Otrzymane podziękowania: 2
Możesz zdradzić jaki charakter będzie miała ta inwestycja i w jaki sektor usługowy uderza?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/15 08:27 #7126

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
Nie mogę jeszcze zdradzić, co to będzie za inwestycja, ale znacząco wpłynie na rozwój miasta i nie uderzy w żaden sektor. To nie będzie żaden supermarket, żadna inna dzialalność,która już w Słubicach jest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/15 11:23 #7129

  • slubfurt
  • slubfurt Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pan kreplas zarzuca Panu Lesickiemu, że dopiero w czasie kampanii ten ostatni ujawnił się forum, zaczął interesować się piłką, bazarem czy temu podobnymi sprawami.
A gdzie do tej pory był Pan kreplas?
Firma z tysiącem miejsc pracy, to dosyć poważne przedsięwzięcie, ale jeżeli czynnikiem decydującym o jej lokalizacji jest to czy burmistrzem będzie X czy Y, to jest to jest po prosu bujda na resorach.
Już klika lat temu miała powstać wielka firma, zatrudniająca kilkaset ludzi, trąbiono o tym wszem i wobec, firma nawet już rozpoczęła rekrutacje pracowników, ludzi słali CV i gówno z tego wyszło.
Mam nieodparte wrażenie, że tak samo będzie z tym megabiznesem Pana kreplasa, że to tylko ściema na potrzeby kampanii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/15 11:47 #7130

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
Pani lub Panie Słubfurt.
Nie wiem, dlaczego atakuje mnie pan na tym forum, że prowadzę kampanię, albo robię coś na potrzeby kampanii. W jakim celu? Nie oddaję żadnemu z kandydató swojego poparcia publicznie, nie kandyduję do rady miejskiej ani na burmistrza, a zarzucanie mi oszustwa bez wiedzy na temat przedsięwziecia, to jest nadużycie. Poza tym, skąd Pan moze wiedzieć, jak duże to przedsięwzięcie i ile osób będzie zatrudniać? Zapewniam, że nie wdrażałem wcześniej żadnego projektu i o moim obecnym projekcie wie tylko zarząd, władze i nikt więcej. Nie prowadziliśmy rekrutacji, projekt jest w fazie wstępnej realizacji. proszę się powstrzymać przed oczernianiem mnie, zanim Pani/Pan nie będzie pewien swojej racji.
Pan Lesicki startuje na burmistrza i musi być przygotowany na otrzymywanie pytań, także trudnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kreplas.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/15 13:51 #7133

  • Mesjasz
  • Mesjasz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 38
  • Otrzymane podziękowania: 0
To proste rzeczy są."kreplas"proszę przedstawić się z imienia i nazwiska i sprawa załatwiona. Jeśli wygłasza się kontrowersyjne poglądy,to wypadałoby się do nich przyznać(chyba że są czyjeś).
Każdy kto jedzie wolniej od nas to pierdoła, a...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/15 14:45 #7134

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
Proszę mi przedstawic jeden kontrowersyjny pogląd reprezentowany przeze mnie.
Nie opowiedziałem się za żadnym kandydatem na burmistrza na tym forum. Moje deklaracje co do inwestycji wyszły w trakcie i niejako przy okazji. Jestem atakowany przez zwolenników Pana Lesickiego,nie wiem dlaczego. Stwierdziłem fakt, że pan Lesicki wyciągnął wnioski na podstawie pobytu na jednym meczu. Powiedziałem też, ze wygłaszanie osądów bez wysłuchania drugiej strony jest ciosem poniżej pasa. To jest chyba ta kontrowersja. I odpowiadam: pomagałem bezinteresownie Polonii, kiedy mogłem i miałem takie możliwości. Chodzę na mecze, kiedy tylko mam na to czas. Ostatnio chciałem nawet wybrać się na mecz SKP do Rzepina, ale niestety, czas mi na to nie pozwolił.
To wszystko nie oznacza, że skreślam tego kandydata. Pan Lesicki ciągle jest rozważany przeze mnie jako osoba, na którą zagłosujęja i grupa moich znajomych. Tak jak powiedziałem,żaden z kandydatów nie przekonuje mnie na 100%. Jeśli pan Lesicki zostanie burmistrzem, będę z nim współpracował na płaszczyźnie biznes-władza bez żadnych uprzedzeń (takowych nie mam również do pozostałych 2 kandydatów). Moje pytania do p.Lesickiego wynikają tylko z faktu, że tej osoby kompletnie nie znam. Chciałbym dokonać świadomego wyboru, ale ani przed ani po wyborach nie zdradzę, na kogo oddałem swój głos.
Nigdy nie uzależniałem umiejscowienia inwestycji w Słubicach od tego kto będzie burmistrzem, a raczej sam chciałem być pewien prawidłowego swojego wyboru.
Co do inwestycji, to jest ona dopięta na 99%, jest w trakcie rejestracji i najpóźniej w lutym przedsięwziecie ujrzy światło dzienne (w sensie podane do publicznej wiadomości). W tej chwili, kierując się dobrem firmy oraz tym, że ciągle są prowadzone negocjacje na kilku płaszczyznach, byłoby nieprofesjonalne ujawniać publicznie wszystkie fakty.
Co do przedstawiania się z imienia i nazwiska- nie widzę takiego powodu, dla którego miałbym torobic teraz, na tym forum, kiedy niemal wszyscy używają swoich nicków internetowych. Zrobię to w swoim czasie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kreplas.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/19 10:08 #7173

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pogoda też dziś powiedziała - CZAS NA ZMAINY, więc idę i od 11.00 zapraszam pod Restaurację ODRA na bezpośrednie rozmowy.

Jeśli się do niedzieli nie usłyszymy to, proszę Szanownych Państwa o czynny udział w wyborach od 8.00 do 22.00. Miło mi będzie jeśli oddacie Państwo głos na KWW Słubiczanie.pl
Lista nr 14 oraz na moją osobę. Lesicki Dariusz Marek pozycja nr 3 na kartach do głosowania.

Raz jeszcze dziękuję za miłą debatę - przykro, że inni kandydaci nie udzielali się tak aktywnie na forach. Pozdrawiam tych za i tych przeciw. Życzę wszystkim oby po 21.11.2010 żyło się w Słubicach lepiej.

CZAS NA ZMIANY - Darek Lesicki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3