Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/06 22:21 #6922

  • jurand
  • jurand Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
Pan Lesicki jest wice prezydentem Zielonej Góry, której to prezydentem jest Janusz Ku bicki......Pytanie proste, dlaczego Słubice a nie zielona>? hmmmm..a no tak, bo to tam zostało miasto zadłużone na 250 mln złotych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Panie ale tuitaj się Panu nie uda miasta ożywić bo gmina juz kredytów nie dostanie! musimy pospłacać stare by wyjść na prostą, a aby wyjść na prostą- trzeba oszczędności a nie szastania, nistety tutaj Pan świata nie zwojuje, niech Pan szuka gminy w której można wziąść kredyt i tam "rozwijać" swoją gospodarkę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/07 10:12 #6923

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
Jak w takim razie pan Ciszewicz ma zamiar zrealizować swój "ambitny" plan?
Zdałem Ci wcześniej pytanie, dlaczego burmistrz Ciszewicz jest szansą dla Słubic, skoro przewodniczący rady Ciszewicz nie popisał się przez 4 lata poprzedniej kadencji?
Czy tym razem Twoja odpowiedź też będzie w stylu "nie pisz tu więcej" albo "nie warto ci odpowiadać bo masz za mało postów"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O: pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/07 10:13 #6924

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, wszystkich forumowiczów

Od prawie 20 lat na stałe mieszkam w Słubicach ( od 2 miesiecy w Kunowicach) i prawie codziennie dojeżdzam do ZG( nie mam kierowcy, ani służbowego samochodu).
W gminie Słubice mieszka moja najbliższa rodzina i w Słubicach chodzi do szkoły mój syn. Jestem z urodzenia gorzowianinem, a z wyboru słubiczaninem obecnie jak mówię w delegacji w Zielonej Górze.

Zapraszam na stronę KWW Słubiczanie.pl i na forum.

Postaram się być również tutaj częstym gościem

Pozdrawiam serdecznie Dariusz Lesicki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lesicki Dariusz. Powód: uścislenie

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/07 10:35 #6927

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Zadłużenie Zielonej Góry to niecałe 40% (do komisarza jeszcze daleko) i nie jest to zadłużenie Janusza Kubickiego 80 mln scheda po wcześniejszej pisowskiej prezydent Ronowicz. Reszta to zadłużenie wydane na inwestycje w Zielonej (Basen hala - 140 mln, drogi, boiska), a nie jak w Słubicach na konsumpcję - śmiać mi się chce czytając info w tubie słubickiej PO , że 14,5 miliona pozyskanych środków daje Słubicom miejsce lidera w województwie ( lidera od końca?). W trakcie kadencji do Zielonej Góry udało się pozyskać 400 mln PLN, czyli jeden dodatkowy roczny budżet. Kostrzyn, Ośno Lubuskie, Sulęcin pozyskały znacznie większe środki. A nasze władze jak napisały dalej są mitomanami :)
W tym roku ZG uzyskała kredyt na ponad 100 mln PLN z Europejskiego Banku Inwestycyjnego(Luksemburg), wcześniej poddała się audytowi światowej firmy ratingowej Fitch i uzyskała bardzo pozytywną opinię . Dlatego EBI uznał że dobrze zarządzamy finansami i udzielił nam wieloletniego kredytu inwestycyjnego.




jurand napisał:

Pan Lesicki jest wice prezydentem Zielonej Góry, której to prezydentem jest Janusz Ku bicki......Pytanie proste, dlaczego Słubice a nie zielona>? hmmmm..a no tak, bo to tam zostało miasto zadłużone na 250 mln złotych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Panie ale tuitaj się Panu nie uda miasta ożywić bo gmina juz kredytów nie dostanie! musimy pospłacać stare by wyjść na prostą, a aby wyjść na prostą- trzeba oszczędności a nie szastania, nistety tutaj Pan świata nie zwojuje, niech Pan szuka gminy w której można wziąść kredyt i tam "rozwijać" swoją gospodarkę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lesicki Dariusz. Powód: pop

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/07 16:53 #6941

  • Stanley
  • Stanley Avatar
  • Gość
  • Gość
.....................

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Stanley.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/07 19:27 #6943

  • Kakadu
  • Kakadu Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 35
  • Otrzymane podziękowania: 1
Panie Stanley,
netykieta to zasady kultury w komunikacji elektronicznej. Jedną z nich jest niepisanie wielkimi literami. Innych zasad tez Pan nie zna, co widać po postach.
Kultura to nie tylko program w telewizji kablowej. Warto się kiedyś zapoznać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/08 00:40 #6948

  • alien
  • alien Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 1
x

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez alien.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/08 13:31 #6949

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pozdrawiam Panie alien - proszę napisać jak Pan to sprawdził ?
Za czasów PRL mimo,że słabo te czasy pamiętam - forów internetowych nie było.

Współczuję Panu alienacji lecz serdecznie pozdrawiam i zapraszam na cotygodniowe spotkania KWW slubiczanie.pl
we wtorek o 19.00 w salce Spółdzielni Mieszkaniowej ul. Kopernika (salkę wynajmujemy, gdyby były wątpliwości)

Lesicki Dariusz - Kandydat na Burmistrza Słubic CZAS NA ZMIANY

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/08 13:48 #6951

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Panie Stanley-u , wolę Stanisławie

Skoro mnie znasz osobiście, to wiesz jakim jestem człowiekiem.

Wielu kupców z bazarów to moi znajomi, jeśli mnie zaprosisz chętnie Pana odwiedzę. W moim programie wyborczym i na ulotkach jasno napisałem jako jedyny z kandydatów, że chcę wspierać lokalnych kupców i przewoźników (taksówkarzy, busiarzy). Powiedziałem i mówię NIE dla tramwaju. Taksówkarze i inni kierowcy stracą pracę , most zostanie zwężony i jego przepustowość dla samochodów ( wygodni Niemcy wybiorą przejście w Kostrzynie i tamtejszy bazar), straci Duży Bazar a Mały przestanie istnieć.
Innym elementem programu, jest forsowanie budowy basenu ( jak będzie go na nas stać) w okolicach OSIR i Bazaru , to zwiększy ilość osób, które odwiedzą Wasze miejsca pracy.

Inni kandydaci wspierają, bądź wspierali w przeszłości ideę tramwaju - ja zawsze byłem przeciw. Basen chcą budować na przeciw Urzędu, ja widzę basen w okolicach Bazaru i OSIR-u.


Panie Stanisławie zapraszam na spotkanie lub niech Pan powie gdzie mogę sie z Panem, Państwem spotkać

Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu klientów z euro w portfelu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/08 13:58 #6953

  • temek
  • temek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 2
Panie Dariuszu,

Miło, ze wypowiada się Pan na słubickim forum.

Przy okazji chciałbym Pana zapytać co z obiecywaną obwodnicą? Myślę, że jest to ważny temat dla sporej części Słubiczan.

Też jestem przeciwnikiem tramwaju w Słubicach!

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez temek.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/08 17:44 #6957

  • jurand
  • jurand Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
A co na to Pan Ciszewicz? wizja tramwaju? Czy nie? O basenie to lepiej nie wspominać bo to nie realne, basen zawsze bardziej ssie z budżetu niż do niego dokłada? Słubice to bazar- to miasto zawsze było z nim kojarzone (specyfika większości miast przygranicznych- w Zielonej Górze tego nie ma. Pan Ciszewicz jest ze Słubic zna wielu kupców, to potencjalny elektorat każdego kandydata na burmistrza. Co Pan Panie Tomaszu ma do zaoferowania bazarom?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/09 07:49 #6969

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
jak część osób wie obwodnica jest priorytetem mojego programu. Jej budowa da oddech setkom Słubiczan. Patrząc na to co zrobila Generalna Dyrekcja w ostatnich dniach wnioskować należy, że lobbing wladz jest słaby. Nowy dywanik asfaltowy wytrzyma 2-3 lata, ale spokoju i smrodu TIR-ow nie pozbawi. Z zazdroscią patrzę na Ośno , gdzie obwodnice się buduje i nie jest to inwestycja na euro 2012, tylko zapobiegliwość samorządowców gminy Ośno za co wielki szacun. Trzeba naciskać, pukać do każdych drzwi w GDDKiA w MINISTERSTWIE INFRASTRUKTURY i innych.
POZDRAWIAM SERDECZNIE
Lesicki Dariusz temek napisał:

Panie Dariuszu,

Miło, ze wypowiada się Pan na słubickim forum.

Przy okazji chciałbym Pana zapytać co z obiecywaną obwodnicą? Myślę, że jest to ważny temat dla sporej części Słubiczan.

Też jestem przeciwnikiem tramwaju w Słubicach!

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/10 06:20 #6983

  • jurand
  • jurand Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
dostałem linka przed chwila:






lekki stres widać, ale rozumiemy sytuacje!!!!!!!!! Ważne, że jest rzeczowo bez żadnych Jamesów Bondów, żółwi, czy innych kombinavji alpejskich

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/10 08:34 #6985

  • kubuś
  • kubuś Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Podoba mi się wypowiedź Pana Ciszewicza, nie ściemnia ludzi, jak Pan Lesicki, że wybuduje obwodnicę, bo jasno i rzeczowo wypowiada się, że nie od nas to zależy i że już pewne działania zostały poczynione. Pan Lesicki zapewnia, że będzie bardziej lobbował, ale zapewne to było już robione, wszyscy wiemy jak wygląda podejmowanie decyzji w GDDKiA. Więc po co te obietnice, więcej pokory i uznania dla dotychczasowych poczynań, bo chyba nikt nie wątpi, że w Słubicach zrobiło się i cały czas się robi bardzo dużo. Inwestycja goni inwestycję, doskonale wiadomo, że aby korzystać z funduszy unijnych trzeba mieć wkład własny - dlatego zadłużenie gminy. Każdy z kandydatów wie, że gmina bez zadłużenia to gmina w której nic się nie dzieje, w której nie ma inwestycji. Fundusze unijne się kończą i budżet gminy odpocznie od kolejnych wydatków na wkłady własne i kredyty zostaną spłacone, a mieszkańcy już będą cieszyć się inwestycjami np. hala sportowa, ulice, chodniki, zieleń itp. Bądźmy obiektywni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/10 09:19 #6986

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Szanowny Panie,
Cieszy mnie, że większość kandydatów chce lobbować w sprawie obwodnicy. Pracuje w Zielonej i rozmawiam od czasu do czasy z osobami z oddziału GDDKiA i powiem Panu , że zbyt wielkiego ciśnienia kogokolwiek na obwodnicę w ostatnich latach nie było.

Zadłużenie, o jakich środkach z UE mówimy 14,5 mln pln - w poniedziałek byłem w Warszawie i rozmawiałem z Burmistrzem Kostrzyna, miasto mniejsze a środków ściągnął ponad 50 mln pln. Panie Kubuś proponuję wyjechać gdzieś poza Słubice, bo jak mniemam spogląda Pan z ograniczonej perspektywy.

Pozdrawiam serdecznie


kubuś napisał:

Podoba mi się wypowiedź Pana Ciszewicza, nie ściemnia ludzi, jak Pan Lesicki, że wybuduje obwodnicę, bo jasno i rzeczowo wypowiada się, że nie od nas to zależy i że już pewne działania zostały poczynione. Pan Lesicki zapewnia, że będzie bardziej lobbował, ale zapewne to było już robione, wszyscy wiemy jak wygląda podejmowanie decyzji w GDDKiA. Więc po co te obietnice, więcej pokory i uznania dla dotychczasowych poczynań, bo chyba nikt nie wątpi, że w Słubicach zrobiło się i cały czas się robi bardzo dużo. Inwestycja goni inwestycję, doskonale wiadomo, że aby korzystać z funduszy unijnych trzeba mieć wkład własny - dlatego zadłużenie gminy. Każdy z kandydatów wie, że gmina bez zadłużenia to gmina w której nic się nie dzieje, w której nie ma inwestycji. Fundusze unijne się kończą i budżet gminy odpocznie od kolejnych wydatków na wkłady własne i kredyty zostaną spłacone, a mieszkańcy już będą cieszyć się inwestycjami np. hala sportowa, ulice, chodniki, zieleń itp. Bądźmy obiektywni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3