Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/10 09:47 #6987

  • kubuś
  • kubuś Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Może po świecie nie jeżdżę, bo mnie na to nie stać, ale w Polsce trochę bywam. Pana cyniczna odpowiedź, świadczy tylko o tym w jaki sposób traktuje Pan zwykłych szarych ludzi (potencjalny elektorat), jeśli ktoś ma swoje zdanie, to dla Pana jest ograniczony. "Uznanie" dla Pana obiektywizmu i szacunku. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/10 10:11 #6988

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Szanowny Panie, nie chciałem Pana urazić. Wskazałem Kostrzyn nad Odrą jako przykład miasta, które kiedyś uczyło się od Słubic, a teraz nas w wielu istotnych dziedzinach przeskoczyło. Nie jest dla mnie sukcesem kadencji ustawienie świateł na skrzyżowaniu Narutowicza. Kostrzyn rządzony również od dwóch kadencji przez A.Kunta zrobił olbrzymi skok w rozwoju gospodarczym - setki nowych miejsc pracy, wykorzystaniu środków UE (ponad 50 mln pln), promocji miejsca - Przystanek Woodstock. Kostrzyn nie leży, gdzieś na świecie tylko 33 km na północ od Słubic. Proszę o merytorykę a nie komunały o traktowaniu zwykłych szarych ludzi i obiektywizmie. Argumenty a nie wizje.

Raz jeszcze przepraszam, jeśli poczuł się Pan obrażony. PZD Darek Lesicki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lesicki Dariusz. Powód: pop

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/10 10:24 #6989

  • kubuś
  • kubuś Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jeśli dostrzegł Pan tylko światła na Narutowicza, to chyba na prawdę Pan mało interesuje się Słubicami , a więcej Kostrzynem. Wg Pana argumentem na ostatnie inwestycje są światła na ul.Narutowicza, a wizja i komunały to Hala Sportowa, szpital w Słubicach, remont szkół, chodników, ulic, świetlice wiejskie, osiedle Królów, boiska w szkołach itd. Nic się nie mówi o dzieciach, a przecież było kilka informacji o przedszkolu równych szans - to też wizja? bo w gazetach było napisane, że jest problem z jakąś Panią co nie chce się wyprowadzić i opóźnia się rozpoczęcie prac, no ale mam wg Pana diagnozy ograniczone perspektywy to i pewnie czytać i rozumować za dobrze nie potrafię.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/10 10:50 #6990

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pozdrawiam serdecznie

W komentarzach piszesz Pan że wiele podróżujesz po Polsce a na forum nieco wyżej, że nie masz za co podróżować. Skończ Waś wstydu sobie oszczędź :)

Hala sportowa - bez okien, którą grzać trzeba w zimie, a latem klimatyzować i cały rok oświetlać - koszty utrzymania hangaru zjedzą budżet szkoły

PZD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/10 13:50 #6994

  • kubuś
  • kubuś Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Panie Kandydacie na Burmistrza, proszę czytać dokładniej, bo jak Pan tak będzie słuchał i wypełniał swoje obietnice, kpiąc z innych, to sukcesu w tym nie widzę. Napisałem, że nie jeżdżę po świecie, bo mnie na to nie stać, ale po Polsce trochę podróżuję, wówczas zarzucił mi Pan ograniczenie. Więcej z Panem polemizować nie będę, bo widzę, że nie szanuje Pan ludzi. A ja jestem zwykłym człowieczkiem i nawet jak ktoś ma odmienne poglądy ode mnie to nie kpię z niego i nie twierdzę, że jest ograniczony. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/10 17:40 #6996

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Szanowna Pani Marto,
Problem z mieszkaniami komunami jest bolączką każdej gminy, ale problemy trzeba rozwiązać, a nie od nich uciekać. Prostych rozwiązań nie ma, ale można np. zamiast sprzedawać budynek po Straży Granicznej w Słubicach zaadaptować go na kilka mieszkań komunalnych. Takie rozwiązanie zastosowano w Kostrzynie, gdzie w budynkach pokoszarowych tworzy się mieszkania komunalne. Nie dalej jak wczoraj rozmawiałem w Warszawie z Burmistrzem Kostrzyna, który w Banku Gospodarstwa Krajowego uzyskał 3 mln złotych na ten właśnie cel. Rozwiązania są trzeba tylko mieć pomysł i znaleźć jego finansowanie. Na przyszłość trzeb również zweryfikować zarządzanie mieniem komunalnym pod tym kątem.

Pozdrawiam

Dariusz Lesicki ? Kandydat na Burmistrza Słubic - Czas na zmiany

martunia napisał:

Witam
A jak Pan Dariusz Lisiecki sie odniesie do sytuacji osób czekających na mieszkania komunalne???Lista jest długa, końca nie widać. Mało tego, po 6 latach od złożenia wniosku nawet komisja do mnie nie zawitała ( a w piśmie, które otrzymałam w odpowiedzi na moje podanie pisano, że mam czekać na komisje), Wiem, że się mieszkania przyznaje, "po znajomościach" najczęściej. Myśli Pan, że coś się zmieni? bo ja wątpie. I nie wiem kiedy teraz do UM pójść - teraz - kiedy jest stary burmistrz, i głosów chce se nałapać, czy poczekać - po wyborach - jak nowi ludzie będą chcieli sobie sławy na robić???
Z poważaniem

Szanowni

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lesicki Dariusz. Powód: pop

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/11 22:20 #7036

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jak zapowiadałem wczoraj wystartowałem i dobiegłem do końca 5 km biegu z okazji Święta Niepodległości. Czas nie był oszałamiający i co niektórzy koledzy, którzy biegli ze mną w niebieskich koszulkach z napisem "slubiczanie.pl Lesicki Burmistrzem" obiegli mnie dwa razy (Grzesiu Ulanowski - Wielki Szacun), niektórzy raz (Przemek Wojdyło - kandydat SLD do Powiatu poz 2), a Grzesiu Cholewczyński wygrał ze mną tylko o pół okrążenia. W zawodach Nordic Walking uczestniczyły z sukcesem kandydatki KWW do Rady Krystyna Skubisz i Krystyna Baczyńska. Ostro dopingowali Alina Falińska, Juliusz Żwirek i Krystyna Kiba. W biegu drugoklasistów uczestniczył mój synek Marcel. Zabawa była przednia i wszystkim dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/11 22:32 #7038

  • kamciauk28
  • kamciauk28 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
No cóż- liczą się chęci i dobra zabawa. Przy wyborach jednak życzę lepszego wyniku i trzymam kciuki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/11 23:02 #7039

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki, ale mam prośbę zamiast trzymać kciuki - proszę na mnie zagłosować - wynik będzie znacznie lepszy :) :) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/11 23:10 #7042

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Uprzedzając następne pytania "dociekliwych" załączam link do mojego oświadczenia majątkowego, bo nie mam nic do ukrycia bip.zielonagora.pl/system/obj/21386_LesickiD.pdf

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/12 10:41 #7049

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
Obecna władza jaka jest, każdy widzi.
Co do oświadczeń majątkowych - obecna władza już je zaprezentowała, dlatego jesteśmy wdzięczni, ze zrobił to również kandydat z zewnątrz. Nihil novi, jak powiedział filozof.
Nie jest trudno coś obiecywać bez żadnych konkretnych rozwiązań. Trudno jest pokazać rozwiązania bez dostępu do instrumentów władzy. Nie znamy pana Lesickiego zbyt długo, ja pierwszy raz o nim usłyszałem w maju. Proponuję, żeby nie unosił się honorem, jeśli wyborów nie wygra, ale wrócił na stałe do Słubic i został radnym miejskim. Na kadencję. Jego doświadczenie z większego miasta z pewnością sie przyda.Tylko wtedy będziemy mogli ocenić jego przydatność i wiarygodność. Nie jest sztuką być drugim Tymińskim, przyjechać z czarną teczką i wytykać błędy poprzednikom.
Co do zadłużenia, obojętne kto zostanie burmistrzem Słubic i nie będzie ignorantem, to nasze miasto w ciągu kilku lat ma szansę na pozbycie się i długu i bezrobocia. Nie bez przyczyny i nie pod publiczkę burmistrz Bodziacki podpisał porozumienie z burmistrzem Wilke o współpracy przy pozyskiwaniu inwestorów. A tak na marginesie, przydałby nam się ktoś taki jak dr Wilke w myśl zasady "nie co umiesz, ale kogo znasz" - w tym pozytywnym znaczeniu. Potrafił np. przekonać Rols Royce'a do zainwestowania po niemieckiej stronie, a nie po polskiej. To jednak chyba bardziej wina systemu dopłat, niż samej władzy.
Jeśli chodzi o sprawy czysto ludzkie, uważam, że burmistrz i RM ma wiele możliwości, aby rozwiązać część problemów mieszkaniowych. Budynek po SG nadaje się do tego idealnie, a i ponadhektarowy teren wokół daje możliwość postawienia kolejnego. Potrzeba odrobinę poświęconego czasu i dobrego doradcy z głową na karku.
Ja mam już swój typ na burmistrza, chociaż nie widzę kandydata, który jest w stanie przekonać mnie na więcej niż 80%.
Mam nadzieję, ze te wybory przyniosą o tyle pozytywny skutek, że Słubice wykorzystają swoją szansę. Trzymam kciuki za zwycięstwo,a dla pokonanych - gloria victis...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kreplas.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/12 16:05 #7059

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
A'propos.
Mam nadzieję, że nie w ten sposób zamierza Pan wspierć prywatną przedsiębiorczość ???

biznes.onet.pl/uokik-nalozyl-200-tys-zl-...3784802,1,news-detal

Uzasadnienie Pana kolegi, drugiego wiceprezydenta, jest poniżej krytyki. Na jakiej podstawie zarzuca przedsiębiorcom stosowanie cen dumpingowych? Może trzeba by lepiej gospodarować MZK w ZG???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/12 17:00 #7064

  • wolanin
  • wolanin Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 1
Panie Lesicki, czy nam Pan też zafunduje podobne akcje jakie miały miejsce w Zielonej Górze? 200 tysięcy kary od UOKiK za działania szkodzące przedsiębiorczości i wolnemu rynkowi? Jeśli tak ma wyglądać wspieranie przedsiębiorczości również w Słubicach to broń panie boże przed taką władzą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/12 18:36 #7070

  • kbl
  • kbl Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 0
Panie wolanin, staje się Pan już naprawdę męczący z komentowaniem wszystkiego, wszędzie i oby jak najbardziej chamsko - wyluzuj Panie kawalek, proszę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pytanie do ekipy Pana Lesickiego 2010/11/12 20:19 #7076

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Szanowni Państwo, jutro tak jak dzisiaj od 11 -14 jestem przed restauracją ODRA. Zapraszam na spotkanie i wyborczą kawę lub herbatę.
W przyszłym tygodniu również będę spotykał się z mieszkańcami Słubic i przekonywał ,że CZAS NA ZMIANY

Z szacunkiem Dariusz Lesicki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3