Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/17 08:53 #23677

  • angela miller
  • angela miller Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: No to o żydach już jest.


No Słubice słyną z lobby syjonistycznego. Tu nie ma prawa pojawić się wizerunek Żyda gdziekolwiek . Nigdzie w Polsce takich zakazów nie ma. Przypomina mi to paranoiczny zakaz wizerunków boga Jahwe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/17 08:55 #23678

  • AniaKlaudia
  • AniaKlaudia Avatar
  • Gość
  • Gość

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/17 09:06 #23679

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Pirlo. Nie wiem kto to „ my „ ale odpowiadam za siebie. Wyjaśniam , że od dawna nie jestem zwolennikiem PO , chcesz wierz chcesz nie wierz.
1 i 2.Gdzie byłem w czerwcu ? tutaj gdzie jestem. W czerwcu ówczesny sejm wybrał 5-ciu sędziów do TK i zostało to zaskarżone to TK jako niekonstytucyjne, przez PIS. I słusznie. Normalna procedura przećwiczona dziesiątki razy. W dalszej kolejności odbyło by się posiedzenia TK które stwierdziło to co stwierdziło. Uznało by wybór 2-ch sędziów na niekonstytucyjny w związku z tym nieważny. I kropka. Następnych 2-ch i kolejnych wybierał by nowy sejm. TO NORMALNA DEMOKRATYCZNA PROCEDURA!!! Więc gdzie ja niby w tym czasie miałem być ??? Tymczasem , PIS wycofało swój wniosek do TK , żeby wszcząć awanturę i na tej bazie prowadzić politykę faktów dokonanych / czytaj bez uprzednich rozstrzygnięć dokonywać wyborów/. Twoje twierdzenie że trybunał był upolityczniony , to jest Twoja opinia. Moja jest taka , że sędziowie w tym trybunale byli bezstronni. Ponieważ ja nie jestem specjalistą od prawa , żadnego, w tym konstytucyjnego opieram się na opiniach ludzi którym można zaufać. A jest ich bardzo wielu i są to osoby z autorytetami. Nie wiem czy Ty jesteś ekspertem prawa i czy uznajesz jakieś autorytety w tej dziedzinie ale;
Za niekonstytucyjne ,wybory nowych sędziów trybunału i nie zaprzysiężenie wybranych 3 sędziów oraz nie publikowanie wyroku TK / w końcu jest opublikowany/ uznał:
- aktualnie orzekający TK
- dwaj byli prezesi TK
- prokurator generalny
- prezes sądu najwyższego
- szaf rady adwokackiej
- rektorzy wydziałów prawa UJ i UAM / z tego co pamiętam/
Wymieniłem najważniejszych i tych których zapamiętałem.
Przeciwnego zdania są mgr Kępa , Szydło i Kaczyński oraz nieznani z nazwiska i imienia eksperci .
Dla uzupełnienia dodam , że z w/w autorytetów / przynajmniej autorytetów dla mnie / nikt nie wypowiedział się twierdząco na temat rzekomego upolitycznienia sędziów trybunału. Każdy ma jakieś osobiste sympatie i antypatie polityczne , ale o nie znaczy , że musi się nimi kierować wykonując swój zawód ,a już zawód zaufania społecznego szczególnie. Samo wykluczenie się 2-ch sędziów którzy występowali w roli ekspertów dla komisji ustawodawczej poprzedniego sejmu , świadczy o ich szczególnej wrażliwości na te sprawy.
Co natomiast słyszymy z ust obecnie rządzących ?? że orzeczenia TK to są opinie. OPINIE !!! to jest szczyt cynizmu i arogancji. I tak zwykli ludzie jak ja reagują. 40 czy 50 tysięcy ludzi w Warszawie i po kilka tysięcy w innych miastach / nie zwiezionych autokarami z innych miast/ wychodzi na ulicę bo ma tego dość. Bo chce spokojnie żyć w NORMALYM kraju , a nie w kraju w którym nocami uchwala się prawo napisane chwilę przedtem. W kraju w którym nie wynosi się flagi UE w geście demonstracji własnej chorej ksenofobii. W kraju w którym prezes rządzącej partii nie dzieli Polaków na sorty i nazywa ich gestapowcami i złodziejami. NIE WIERZĘ ŻE TEGO NIE WIDZISZ !!!
3.Możesz mi podać kiedy i w jaki sposób Angela Merkel narzucała nam przyjęcie muzułmańskich migrantow ekonomicznych łamiąc zasady demokracji ??? tylko poproszę o fakty w tej sprawie. Rzetelne fakty i wiarygodne źródła/ a takich nie ma !!!/
4.Poproszę o fakty z których wynika , że Szchulc Polakom groził. FAKTY I ŻRÓDŁA !!! / i tych nie znajdziesz !!!/
5.Afera taśmowa / choć nie wyjaśniona do końca / odbiła się PO w wyniku wyborczym a ja wtedy byłem przy urnie wyborczej Pirlo , bo tam jest miejsce dla demokratycznego wyrażenia oceny rządzących.
6.Ja nie protestowałem w sprawie wieku emerytalnego , bo uważam , że to był słuszna decyzja. Ba, BARDZO SŁUSZNA !!! bo wynikająca z demografii i zwykłych rachunków. Cofnięcie tego wieku będzie miało tragiczne skutki dla przyszłych świadczeniobiorców , tylko , że Ci którzy to na nowo ustanowią w większości nie będą już z powodów biologicznych beneficjentami tego systemu więc ich to za wiele nie obchodzi. Mogę Ci jeszcze dodać , że jeśli poprzedni wiek emerytalny wejdzie w życie to do emerytury zostało mi 11 miesięcy.
7.Jeśli piszesz o byłym prezydencie Bronek , a przypuszczam , że stać Cię było na wysiłek poznania jego biografii , i piszesz , że ukradł obrazy to po pierwsze , skoro wiesz , że ukradł , to zgłoś na policje i udowodnij. Po drugie znalazłeś się na poziomie Pani Sadurskiej. Po trzecie po takim Twoim wpisie , zakończyłem jakąkolwiek dyskusję z Tobą na tym forum bo to jest po prostu PODŁE !!!!
Życzę używania rozumu na przyszłość.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/17 10:53 #23681

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
JKN, z jednej strony starasz się być merytoryczny, ale za chwilę rozpoczynasz „osobiste wycieczki” i nazywasz mnie „podłym” człowiekiem i piszesz bym „zaczął używać rozumu”, co można traktować jako obraźliwy epitet.Ja tymczasem chciałem tylko sensownie podyskutować, a Ty znów tego typu określeniami pokazujesz swoją złą wolę.
1/2.Naprawdę uważasz, że „wsadzanie” do TK ludzi, którzy co prawda są świetnymi prawnikami, ALE mają POWIĄZANIA Z PARTIAMI POLITYCZNYMI, nie jest upolitycznieniem Trybunału i jest standardowym, demokratycznym zachowaniem????Według Ciebie tacy sędziwie, naprawdę mogą być bezstronni??-mimo, wszystko masz prawo do takiej oceny.Przechodząc do kolejnej kwestii, podane przez Ciebie autorytety, wypowiadały się głównie w sprawie samego wyroku TK, zaś nie wypowiadały się co do tego czy ten Trybunał był już wcześniej UPOLITYCZNIONY.Przyjrzyjmy się też samym autorytetom:
-TK-Świetnie!Nie ma to jak wypowiadać się i sądzić we własnej sprawie!
-Powiedz, których dokładnie masz na myśli
-Pan Andrzej Seremet oceniał jedynie wyrok Trybunału, a nie odnosił się do tezy jakoby ten Trybunał już wcześniej był upolityczniony.Jeśli chcesz, mogę podać cytaty.
-Jeśli chodzi o Panią Małgorzatę Gersdorf, to akurat pokazała Ona tutaj swój pełen profesjonalizm i apolityczność, gdyż zaskrżyła ustawy zarówno czerwcową jak i listopadową.
-Rada Adwokacka-wybacz, dla mnie nie jest to obiektywny autorytet-jeśli tego pragniesz, mogę Tobie temat dogłębnie rozwinąć
-Podałeś „środowisko naukowe”-oczywiście, tutaj mamy do czynienia z grupami naprawdę wybitnych prawników i absolutnie nie podważam ich autorytetu, ale chce Tobie zwrócić uwagę, że i samo środowisko prawnicze jest w tej kwestii dosyć mocno podzielone.Mówiąc krócej, cały czas trwa batalia na argumenty prawne.
A teraz, zobaczmy ostatni skład orzekający TK:
-Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz-W 2010 roku została zgłoszona przez posłów PO na stanowisko sędziego TK. Od roku 1988 zasiadała w Radzie Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów.Innymi słowy doradzała takim „autorytetom” jak Kiszczak czy Jaruzleski.
-Stanisław Rymar-zgłoszony przez posłów PO.Na marginesie dobry znajomy Pana Giertycha.O tym Panu, mogę Tobie jeszcze kilka perełek podrzucić-niekoniecznie z Frondy, czy tv republika.
-Roman Hauser-Bronisław Komorowski ( elekt)powołał go w 2010 roku na stanowisko Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego
-Andrzej Rzepiliński, tzw „Cezar w Trybunale”- W 2005 roku kandydował na senatora z ramienia PO!
Czy to według Ciebie są ludzie BEZ POWIĄZAŃ PARTYJNYCH?APOLITYCZNI?-prawo do swego zdania i oceny naturalnie masz.
A Nawiązując jeszcze do flag i gorszego sortu.Po pierwsze na tle tylko flag narodowych występowała nie tylko Szydło, ale i Cameron i Orban i sama Merkel-afera typowo z „dupy”.Słowa Kaczyńskiego o „gorszym sorcie” zostały wyrwane z kontekstu, aczkolwiek ja się z nimi nie utożsamiam.
3.Oczywiście, Angela Merkel niczego nie narzucała, nie było nacisków,a rząd PO zdecydował się na „uchodźców” bo chciał przegrać wybory!Cytat z Pani Merkel „Jestem nadal przekonana, a stanowisko to podziela cały niemiecki rząd, że potrzebujemy stałego i OBOWIĄZKOWEGO mechanizmu podziału uchodźców w Europie, tak jak proponuje Komisja Europejska”-Czyli Pani Kanclerz jest za OBOWIĄZKOWYM podziałem, innymi słowy chce narzucić państwo członkowskim „uchodźców”- ja tutaj nie widzę wątpliwości
4.Cytat z Pana Martina Schulza „Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty. I w razie konieczności, to musi być siłą narzucone. Nie może być tak, i ja należę do tych ludzi, którzy tak mówią, jesteśmy w XXI wieku, jesteśmy w XXI wieku globalizacji, aby globalne problemy rozwiązywać nacjonalizmem. W pewnym momencie trzeba WALCZYĆ i trzeba powiedzieć: w razie konieczności, także walką przeciwko innym, postawimy na swoim.”..w jakim tonie jest to wypowiedź niech ocenią czytelnicy.
5.Wtedy normalnie byłeś przy urnie….a teraz WIELKIE PROTESTY?-czy TAK?
6.To, że Ty uważasz tą decyzję za bardzo słuszną to nie znaczy,żę większość ludzi tak uważa.65 % społeczeństwa CHCE POWROTU do wcześniejszego wieku emerytalnego .Ponadto w tej kwestii były liczne społeczne apele i prośba o referendum-zignorowane przez ówcześnie rządzących.
7.Nie muszę iść na Policję, bo śledztwo w tej sprawie już wszczęła stołeczna Prokuratura.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/17 12:46 #23682

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
JKN i nie bądź taki naburmuszony! Słowo "Bronek" jest dosyć pieszczotliwe.Dodam również, że stosowane przez jego zwolenników....pamiętasz, te karteczki "Bronek musisz"?-tak więc WYLUZUJ i normalnie dyskutuj.Pozdrawiam Cię

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/17 13:00 #23683

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: 1 i 2.Gdzie byłem w czerwcu ? tutaj gdzie jestem.

Ale wtedy jakoś nie rozpisywałeś się na forum, że ktoś tu łamie demokrację.

Za niekonstytucyjne ,wybory nowych sędziów trybunału i nie zaprzysiężenie wybranych 3 sędziów oraz nie publikowanie wyroku TK / w końcu jest opublikowany/ uznał:
- aktualnie orzekający TK
- dwaj byli prezesi TK
- prokurator generalny
- prezes sądu najwyższego
- szaf rady adwokackiej
- rektorzy wydziałów prawa UJ i UAM / z tego co pamiętam/
Wymieniłem najważniejszych i tych których zapamiętałem.
Przeciwnego zdania są mgr Kępa , Szydło i Kaczyński oraz nieznani z nazwiska i imienia eksperci .

Powstrzymaj konie! Co by o Kaczyńskim nie powiedzieć, to jest on doktorem prawa, a za dłubanie w nosie takich tytułów jeszcze w naszym kraju nie dają.
Nie zmienia, to jednak faktu, że prawo w naszym kraju tworzą prawnicy dla prawników, jest mętne jak woda w kałuży a każda ze stron dobiera sobie zawsze najwygodniejszych ekspertów. Przecież to żadna nowość.

Co natomiast słyszymy z ust obecnie rządzących ?? że orzeczenia TK to są opinie. OPINIE !!! to jest szczyt cynizmu i arogancji. I tak zwykli ludzie jak ja reagują. 40 czy 50 tysięcy ludzi w Warszawie i po kilka tysięcy w innych miastach / nie zwiezionych autokarami z innych miast/ wychodzi na ulicę bo ma tego dość.

Problem tylko jest taki, że wyroki TK nie mają żadnego przełożenia na ochronę czy obalenie demokracji. Jeżeli dziś większość w parlamencie zadecyduje, że zlikwidują TK albo godłem zamiast orła będzie tęczowy półksiężyc, to nie będzie żadne łamanie demokracji.
Niewątpliwie jednak złamaniem demokratycznych standardów było olanie przez rząd i posłów miliona czy dwóch podpisów w różnych sprawach obywatelskich. Czemu wtedy nie tworzyły się KODy?

Bo chce spokojnie żyć w NORMALYM kraju , a nie w kraju w którym nocami uchwala się prawo napisane chwilę przedtem.

A to pamiętasz?
zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nocna-proba-s...stwowych-udaremniona
Właśnie dzisiaj jest rocznica. Żyłeś wtedy w NORMALNYM kraju?

3.Możesz mi podać kiedy i w jaki sposób Angela Merkel narzucała nam przyjęcie muzułmańskich migrantow ekonomicznych łamiąc zasady demokracji ??? tylko poproszę o fakty w tej sprawie. Rzetelne fakty i wiarygodne źródła/ a takich nie ma !!!/

Ty z chójinki się urwałeś. Przecież od początku Tusk jadł Angeli z ręki. Jak wspominają Olechowski i Piskorski, kasę na działalność mieli między innymi z CDU, przyszedł czas, to trzeba było się odpłacić pierwszej damie CDU.
Nie bez powodu przecież Przewodniczącym Rady Europejskiej nie zostanie Korwin czy Kaczyński.
Ale już Peru ma duże szanse.

4.Poproszę o fakty z których wynika , że Szchulc Polakom groził. FAKTY I ŻRÓDŁA !!! / i tych nie znajdziesz !!!/

To że czegoś nie widzisz nie znaczy że tego nie ma. Przecież wiadomo, że żaden polityk czy urzędnik europejski nie stanie przed kamerami i nie będzie nikomu groził. To się robi całkowicie inaczej i gdzie indziej - i nazywa się dyplomacją.

6.Ja nie protestowałem w sprawie wieku emerytalnego , bo uważam , że to był słuszna decyzja. Ba, BARDZO SŁUSZNA !!! bo wynikająca z demografii i zwykłych rachunków.

To była i jest błędna decyzja i nie wynikająca z żadnych rachunków. Podniesienie czy obniżenie wieku emerytalnego o kilka lat w tą czy w tamtą nie ma żadnego przełożenia na przyszłe emerytury. Załatwia tylko doraźne braki w kasie.
Potrzebna jest gruntowa i całkowita przebudowa systemu emerytalnego, wtedy może coś z tego będzie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/17 13:34 #23685

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Ciekawa sprawa, zwłaszcza z tymi lasami i nocnymi posiedzeniami Panie "Marks".I powiem szczerze, że jakoś wtedy nie przypominam sobie takiego rabanu jak dziś.Gdzie wtedy byli Obrońcy Demokracji?? Ach!, zapomniałem, że zajmowali się wtedy drugim śniadaniem posłanki Pawłowicz :laugh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/17 17:10 #23686

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
JKN, w swoich wypowiedziach powoływałeś się na autorytet Prokuratora Generalnego, którym od roku 2010 jest Pan Andrzej Seremet-jak wobec tego skomentujesz TO?:

www.rp.pl/Spor-o-Trybunal-Konstytucyjny/...tepowanie-ws-TK.html

wpolityce.pl/polityka/275375-nasz-news-p...ostepowanie-umorzone

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/17 18:11 #23687

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Pisiory, może tak zajmiecie się swoim kółkiem Maryjnym, a nie sprawami, które nie powinny was interesować. Popieram KOD !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/17 18:23 #23688

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Ależ merytoryczna wypowiedź Pani "Kaczko" : :) Siła Pani argumentacji jest powalająca : :) PS:Nie należę do kółka maryjnego i byłbym wdzięczny gdyby Pani aż tak nie generalizowała, a wypowiadać mogę się na forum publicznym do woli :) Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/17 19:44 #23689

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
Natalii Niemen, córce legendarnego artysty i autora „Dziwny jest ten świat”, nie spodobało się wykorzystanie hitu podczas manifestacji organizowanej przez Komitet Obrony Demokracji.

– Wczoraj dowiedziałam się, że organizacja zwana KOD użyła utwór autorstwa mojego taty „Dziwny jest ten świat” podczas swej sobotniej manifestacji 12 -go grudnia. Hm….dlaczego spadkobiercy, rodzina NIC o tym nie wiedzieli? Tj, dlaczego nikt nie spytał się, czy może użyć flagowego hitu dla okrasy politycznej manifestacji? (…) Co innego, kiedy utwór „leci” w Carrefourze, spożywczaku, u fryzjera, czy na weselu. Ale to była manifestacja polityczna. Tu się pyta, czy autor identyfikuje się z hasłami organizacji, czy też może są mu one dalekie jak biegun północny od południowego, prawda? Oprócz praw autorskich są jeszcze prawa osobiste – przekonuje Natalia Niemen.

– Czy Niemen przypadkiem nie miałby nic przeciwko wykorzystaniu go do swoich celów? I to NIECNYCH celów? CO DO NIEMENA…TO JAKIŚ PONURY ŻART….w kontekście nikczemnego i bardzo niemądrego (określając niezwykle subtelnie) porównywania przez kodowiczów historycznego, straszliwego 13.12. 81 do tego, co się dzieje dzisiaj w Polsce za sprawą partii PiS. Dlaczego?…bowiem ci, co teraz tak głośno biadolą i walczą o coś, czego rzekomo nie ma SĄ POTOMKAMI BIOLOGICZNYMI, BĄDŹ DUCHOWYMI KOMUCHÓW – TAK, RZECZY TRZEBA NAZYWAĆ PO IMIENIU – KTÓRZY MOJEMU OJCU, KTÓRZY CZESŁAWOWI NIEMENOWI NA POCZĄTKU STANU WOJENNEGO ZAFUNDOWALI TAKIE MANTO, ŻE SIĘ OJCIEC NIE MÓGŁ POZBIERAĆ PRZEZ LATA! – przekonuje artystka.

– Spadkobiercy czerwonej zarazy….dzień przed 13-stym grudnia….wycierają sobie gębę jego hitem! – dodała Natalia Niemen.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/18 03:21 #23690

  • AniaKlaudia
  • AniaKlaudia Avatar
  • Gość
  • Gość
Może to otworzy oczy - bo pomysłów coraz mniej:


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez AniaKlaudia.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/18 06:49 #23692

  • angela miller
  • angela miller Avatar
  • Gość
  • Gość

Pirlo napisał: JKN, z jednej strony starasz się być merytoryczny, ale za chwilę rozpoczynasz „osobiste wycieczki” i nazywasz mnie „podłym” człowiekiem i piszesz bym „zaczął używać rozumu”, co można traktować jako obraźliwy epitet.Ja tymczasem chciałem tylko sensownie podyskutować, a Ty znów tego typu określeniami pokazujesz swoją złą wolę.
1/2.Naprawdę uważasz, że „wsadzanie” do TK ludzi, którzy co prawda są świetnymi prawnikami, ALE mają POWIĄZANIA Z PARTIAMI POLITYCZNYMI, nie jest upolitycznieniem Trybunału i jest standardowym, demokratycznym zachowaniem????Według Ciebie tacy sędziwie, naprawdę mogą być bezstronni??-mimo, wszystko masz prawo do takiej oceny.Przechodząc do kolejnej kwestii, podane przez Ciebie autorytety, wypowiadały się głównie w sprawie samego wyroku TK, zaś nie wypowiadały się co do tego czy ten Trybunał był już wcześniej UPOLITYCZNIONY.Przyjrzyjmy się też samym autorytetom:
-TK-Świetnie!Nie ma to jak wypowiadać się i sądzić we własnej sprawie!
-Powiedz, których dokładnie masz na myśli
-Pan Andrzej Seremet oceniał jedynie wyrok Trybunału, a nie odnosił się do tezy jakoby ten Trybunał już wcześniej był upolityczniony.Jeśli chcesz, mogę podać cytaty.
-Jeśli chodzi o Panią Małgorzatę Gersdorf, to akurat pokazała Ona tutaj swój pełen profesjonalizm i apolityczność, gdyż zaskrżyła ustawy zarówno czerwcową jak i listopadową.
-Rada Adwokacka-wybacz, dla mnie nie jest to obiektywny autorytet-jeśli tego pragniesz, mogę Tobie temat dogłębnie rozwinąć
-Podałeś „środowisko naukowe”-oczywiście, tutaj mamy do czynienia z grupami naprawdę wybitnych prawników i absolutnie nie podważam ich autorytetu, ale chce Tobie zwrócić uwagę, że i samo środowisko prawnicze jest w tej kwestii dosyć mocno podzielone.Mówiąc krócej, cały czas trwa batalia na argumenty prawne.
A teraz, zobaczmy ostatni skład orzekający TK:
-Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz-W 2010 roku została zgłoszona przez posłów PO na stanowisko sędziego TK. Od roku 1988 zasiadała w Radzie Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów.Innymi słowy doradzała takim „autorytetom” jak Kiszczak czy Jaruzleski.
-Stanisław Rymar-zgłoszony przez posłów PO.Na marginesie dobry znajomy Pana Giertycha.O tym Panu, mogę Tobie jeszcze kilka perełek podrzucić-niekoniecznie z Frondy, czy tv republika.
-Roman Hauser-Bronisław Komorowski ( elekt)powołał go w 2010 roku na stanowisko Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego
-Andrzej Rzepiliński, tzw „Cezar w Trybunale”- W 2005 roku kandydował na senatora z ramienia PO!
Czy to według Ciebie są ludzie BEZ POWIĄZAŃ PARTYJNYCH?APOLITYCZNI?-prawo do swego zdania i oceny naturalnie masz.
A Nawiązując jeszcze do flag i gorszego sortu.Po pierwsze na tle tylko flag narodowych występowała nie tylko Szydło, ale i Cameron i Orban i sama Merkel-afera typowo z „dupy”.Słowa Kaczyńskiego o „gorszym sorcie” zostały wyrwane z kontekstu, aczkolwiek ja się z nimi nie utożsamiam.
3.Oczywiście, Angela Merkel niczego nie narzucała, nie było nacisków,a rząd PO zdecydował się na „uchodźców” bo chciał przegrać wybory!Cytat z Pani Merkel „Jestem nadal przekonana, a stanowisko to podziela cały niemiecki rząd, że potrzebujemy stałego i OBOWIĄZKOWEGO mechanizmu podziału uchodźców w Europie, tak jak proponuje Komisja Europejska”-Czyli Pani Kanclerz jest za OBOWIĄZKOWYM podziałem, innymi słowy chce narzucić państwo członkowskim „uchodźców”- ja tutaj nie widzę wątpliwości
4.Cytat z Pana Martina Schulza „Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty. I w razie konieczności, to musi być siłą narzucone. Nie może być tak, i ja należę do tych ludzi, którzy tak mówią, jesteśmy w XXI wieku, jesteśmy w XXI wieku globalizacji, aby globalne problemy rozwiązywać nacjonalizmem. W pewnym momencie trzeba WALCZYĆ i trzeba powiedzieć: w razie konieczności, także walką przeciwko innym, postawimy na swoim.”..w jakim tonie jest to wypowiedź niech ocenią czytelnicy.
5.Wtedy normalnie byłeś przy urnie….a teraz WIELKIE PROTESTY?-czy TAK?
6.To, że Ty uważasz tą decyzję za bardzo słuszną to nie znaczy,żę większość ludzi tak uważa.65 % społeczeństwa CHCE POWROTU do wcześniejszego wieku emerytalnego .Ponadto w tej kwestii były liczne społeczne apele i prośba o referendum-zignorowane przez ówcześnie rządzących.
7.Nie muszę iść na Policję, bo śledztwo w tej sprawie już wszczęła stołeczna Prokuratura.


Cała ta dyskusja jest ustawiona. To forum zajmuje się propagandą i dezinformacją społeczeństwa, dziel i rządż, Taka sama szczujnia jak TVP TVN.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/18 06:55 #23693

  • marchewka
  • marchewka Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 2
Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, kolejny powód do wyjścia na ulicę:
„Wyborcza” odcięta od rządowych pieniędzy. PiS zakręci kurek z ministerialnymi ogłoszeniami dla mediów głównego nurtu. Według szacunków zmiany mają pozwolić na zaoszczędzenie około 6-8 mln złotych rocznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/18 07:24 #23694

  • angela miller
  • angela miller Avatar
  • Gość
  • Gość

dreamhost napisał: KOD_SŁUBICE
Pierwsze spotkanie

Zaczęło się ledwie dwa tygodnie temu od grupy na FB. W dwa tygodnie od chwili powstania grupy w kilku największych miastach Polski demonstrowało już łącznie kilkadziesiąt tysięcy osób - KOD to już nie tylko dyskusje na FB! Zaczęły powstawać regionalne, następnie lokalne, a obecnie "miejskie KODy". Ruszyła się Zielona Góra, rusza się Gorzów, także mniejsze miasta lubuskiego. Słubice nie będą gorsze :-)

W najbliższą niedzielę pierwsze spotkanie KOD_SŁUBICE.

Kto chętny, proszę zgłaszać swój akces na stronie wydarzenia. Niedziela, 20 grudnia, godz. 14, Portofino.
(Termin i miejsce mogą ulec zmianie, chętnych proszę o śledzenie strony wydarzenia)

www.facebook.com/events/422086197985091/


10milionów ludzi głosowało na PIS. Naród wam dziękuje! Dość skundlania dość okradania społeczeństwa! Dość czerwonej mafii która kompromituje Polskę!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez angela miller.