Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/16 09:13 #23658

  • marchewka
  • marchewka Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 2
Proszę o uzasadnienie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/16 09:25 #23659

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
No moim zdaniem "TROLL" to określenie pejoratywne-niektórzy może czują się tym urażeni...Co do linku, który wrzuciła jedna z użytkowniczek-wynika z niego rzeczywiście mniej więcej tyle, że nie wszyscy którzy poszli na demonstracje 12 grudnia, wiedzieli dokładnie po co idą... ciekawe, ile takich osób tam było?"JKN",a powiedz mi jeszcze dwie rzeczy:czy według Ciebie, mimo tego że post rzeczywiście ma charakter informacyjny, to NIE MOŻNA go komentować?-dobrze rozumiem?No i druga sprawa:Skąd taka pewność, że osoby który wypowiadają się o "KODZIE" krytycznie to wyborcy Pisu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/16 09:56 #23660

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Tłumaczenie KOD jako komitetu obrony dupokracji oczywiście trollowaniem nie jest. To taka niewinna uszczypliwość tylko . Trollowanie to kolokwializm , powszechnie używany i ma charakter pejoratywny oczywiście. I o to mi chodziło. Tego typu zachowaniami gardzę i nazywam je po imieniu. Krytyka zachowań nie oznacza pogardy dla ludzi natomiast, bo idąc tym tokiem rozumowania doszli byśmy do absurdu. Proponuję założyć wątek , czy jest zagrożenie demokracji czy nie i tam możemy pisać o KODZIE. Ale oczywiście na otwartym forum każdy może pisać co uważa za stosowne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/16 10:26 #23661

  • marchewka
  • marchewka Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 2
Tyle afer za nami (lasy, autostrady, amber gold, wiek emerytalny, ośmiorniczki, zegarki) i nagle wielkie przebudzenie. Powodzenia życzę. Demokracji trzeba bronić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/16 10:33 #23662

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
JKN, abstrahując od faktu, że kompletnie nie odniosłeś się do mojego drugiego pytania( oczywiście nie musisz), to muszę stwierdzić iż nie mogę niestety z Tobą się zgodzić.Rozłóżmy na czynniki pierwsze termin "trollowanie" i dopasujmy do tej dyskusji.Cytuję za najbardziej poczytną internetową encyklopedią:...."Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie[3], w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie"


1Antyspołeczne zachowanie-czy krytyka, tego ruchu jest antyspołecznym zachowaniem?
2Ośmieszenie-czy, któryś z użytkowników tutaj na forum ośmieszał innego z użytkowników?
3Obrażanie-czy ktoś z użytkowników tutaj na forum obrażał innego z użytkowników?
4Nieprawdziwe przekazy-ktoś na forum takowe, tutaj "wrzucał"?
Teraz spróbujmy odpowiedzieć na te pytania:
NIE
NIE
NIE-(choć przyznam, że określenie "dupokracja", mogło być uszczypliwe)
NIE
Zatem, jeśli chodzi oczywiście o mnie i moje zdanie, to nie uważam by zaobserwowane zachowanie uczestników tej dyskusji można było interpretować jako trolling, ponieważ zaoobserwowane zachowania nie wyczerpują znamion samej definicji.
PS. Wierszyk rzeczywiście nie był potrzebny-ciężko się go czyta i ogólnie sprawia wrażenie jakby ktoś skomponował go po "kielichu".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/16 10:39 #23663

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Prilo , wg mnie ,niektóre / oczywiście / wpisy które tutaj czytam w 100% pokrywają się z definicją. Wg. Ciebie tak nie jest. Mamy różnicę zdań i tak pewnie zostanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/16 10:41 #23664

  • marchewka
  • marchewka Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 2
Żeby zakończyć dyskusje o wierszyku przedstawiam autorów :

www.facebook.com/MWizWO/?fref=ts

Jeśli kogoś uraziłam, przepraszam.
Mnie ta cała sytuacja wydaje się komiczna i tragiczna zarazem.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/16 14:39 #23665

  • angela miller
  • angela miller Avatar
  • Gość
  • Gość

marchewka napisał: Żeby zakończyć dyskusje o wierszyku przedstawiam autorów :

www.facebook.com/MWizWO/?fref=ts

Jeśli kogoś uraziłam, przepraszam.
Mnie ta cała sytuacja wydaje się komiczna i tragiczna zarazem.
Pozdrawiam


Prawdziwa histeria, nazywam to syndromem oderwania od koryta. Rządzimy jest demokracja nie rzadzimy demokracji nie ma!

Ten człowiek to przewidział. Lewactwo we Francji wprowadziło STAN WOJENNY. W Polsce też szykują się do przewrotu. Potrzebuja pretekstu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez angela miller.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/16 15:16 #23666

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
No i się angela zameldowała ze swoimi autorytetami. Coś o Izraelu dodaj jeszcze i tego co zawsze " profesora" wklej ", to będzie komplet.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/16 16:49 #23667

  • angela miller
  • angela miller Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: No i się angela zameldowała ze swoimi autorytetami. Coś o Izraelu dodaj jeszcze i tego co zawsze " profesora" wklej ", to będzie komplet.


Najbardziej mobilizował ludzi do obrony demokracji Józef Wisarionowicz Stalin.
Mamy powtórkę z historii KODY w obronie demokracji będą demokrację obalać.
We Francji nowa bolszowia już stan wojenny wprowadziła w obronie demokracji a jakże! Teraz Polska! Co to jest kilkadziesiąt tysięcy bolszewików na przeciwko 10 milionom które postawiły na PIS?!
Naiwność stała się wartością najwyższą dla współczesnych elit rządzących Europą. Międzynarodowe żydostwo jest bliskie osiągnięcia swego celu którym jest unicestwienie europejskich państw narodowych! Scenariusz jest taki: najpierw stan wojenny a następnie stopniowe wprowadzenie lewicowej dyktatury. A wszystko to w obronie demokracji!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez angela miller.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/16 17:37 #23669

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Korzystając z tego, że jednak MOŻNA komentować ten post to chciałbym zwolennikom „KODU” zadać kilka pytań i liczę na sensowne, kulturalne i merytoryczne wypowiedzi.
1-Kwesta pierwsza: Gdzie Państwo byliście w czerwcu, gdy PO w sposób ewidentny „wsadzała” do Trybunału Konstytucyjnego swoich Sędziów?Proszę na upartego nie powoływać się na ostatni wyrok TK w tej sprawie, bo próba „skoku” na TK w wykonaniu PO+PSL , była wtedy bezdyskusyjna i ewidentna , co zresztą częściowo w swoim wyroku przyznał sam TK.( który nawiasem mówiąc już wcześniej był upolityczniony)
2-Kwestia druga:Gdzie Państwo byliście kiedy już wcześniej UPOLITYCZNIANO ten Trybunał?Wśród piątki, która wydawała ostatnio wyrok był Sędzia, który w roku 2005 startował z list PO na senatora….oczywiście PIS, głosował w Sejmie za większością tych sędziów,ALE nie zmienia to faktu, że w Trybunale zasiadały osoby związane z partiami politycznymi!WY, jako Obrońcy Demokracji powinniście wiedzieć, że co do zasady nie powinno mieć to miejsca!-czy wtedy protestowaliście??
3-Kwestia trzecia:Gdzie Państwo byliście, gdy Kanclerz Niemiec Angela Merkel narzucała Nam, wbrew woli większości obywateli polskich, muzłumańskich migrantów ekonomicznych-depcząc tym samym podstawowe zasady demokracji??-tak JKN, wiem że bardzo chcesz pomóc „uchodźcom”, ale wyobraź sobie że jesteś w tej materii w mniejszości i w związku z tym, zgodnie z zasadami demokratycznymi, należy uszanować wolę większości! –takie są zasady „demokracji”-nie ja je wymyślałem.
4.Czy protestowaliście na słowa Pana Martina Schulza, który jawnie nam groził?
5.Czy protestowaliście z równym zapałem i energią co dziś, gdy na wierzch wyszła „afera taśmowa”i gdy z ust prominentnych działaczy PO padały słowa, że Polska to „ ch.j, du.a i kamieni kupa”?-Afera taśmowa pokazała, że „Polska istnieje tylko teoretycznie”…a więc i o żadnej demokracji nie może być mowy. No bo jak, gdy państwo istnieje tylko „teoretycznie”?
6.Czy protestowaliście, gdy Sejm wprowadzał wiek emerytalny w obecnym kształcie?-a, przypomnę, że wtedy duża część społeczeństwa domagała się referendum w tej sprawie.
7. Czy powiedzieliście cokolwiek, gdy okazało się ,że „Bronek” powynosił obrazy i całą resztę wyposażenia ?..obrazy kilka dni potem znalazły się na jednej z warszawskich aukcji.

Mówiąc krócej-czy protestowaliście za każdym razem gdy dochodziło do „nadszarpnięć demokracji”, bądź jawnych ataków na nią??? Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że Konstytucja RP i tak jest nierzadko zmieniana? Czy może to jest jednak TAK moi Drodzy, że dopiero teraz się „obudziliście”i wielce protestujecie,a wcześniej siedzieliście cicho….

PS-nie, nie wybielam Pisu, za wsadzanie teraz „swoich”-TRYBUNAŁ powinien być APOLITYCZNY! A był wcześniej?No nie-to gdzie wtedy Kochani byliście?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/17 07:33 #23673

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
No to o żydach już jest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/17 08:27 #23674

  • angela miller
  • angela miller Avatar
  • Gość
  • Gość

dreamhost napisał: KOD_SŁUBICE
Pierwsze spotkanie

Zaczęło się ledwie dwa tygodnie temu od grupy na FB. W dwa tygodnie od chwili powstania grupy w kilku największych miastach Polski demonstrowało już łącznie kilkadziesiąt tysięcy osób - KOD to już nie tylko dyskusje na FB! Zaczęły powstawać regionalne, następnie lokalne, a obecnie "miejskie KODy". Ruszyła się Zielona Góra, rusza się Gorzów, także mniejsze miasta lubuskiego. Słubice nie będą gorsze :-)

W najbliższą niedzielę pierwsze spotkanie KOD_SŁUBICE.

Kto chętny, proszę zgłaszać swój akces na stronie wydarzenia. Niedziela, 20 grudnia, godz. 14, Portofino.
(Termin i miejsce mogą ulec zmianie, chętnych proszę o śledzenie strony wydarzenia)

www.facebook.com/events/422086197985091/


Tak. KOD czyli POP Podstawowa Organizacja Partyjna PZPR w każdym powiecie. To są te PRL-owskie resentymenty. ,,W komunie było dobrze,, a to że zamordowano miliony ludzi o tym nie należy przypominać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/17 08:31 #23675

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: No to o żydach już jest.

No a na temat nadal nic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KOD_SŁUBICE 2015/12/17 08:51 #23676

  • AniaKlaudia
  • AniaKlaudia Avatar
  • Gość
  • Gość
Wiec tu jest coś na temat:
www.kempinsky.pl/kod-sie-kompromituje/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.