Podziałem punktów zakończyły się ostatnie mecze na własnym boisku z udziałem Polonii Słubice i SKP Słubice. W minioną niedzielę poloniści zremisowali z Wartą Jeżyki 2:2 (2:1), natomiast SKP z Zielonymi Lubiechnia Wielka 1:1 (1:0).

Szczególną dramaturgię miał mecz z udziałem SKP. Słubiczanie prowadzenie objęli tuż przed przerwą. Gdy po zmianie stron wydawało się, że podwyższą przewagę, gra się zaostrzyła. Najpierw za dwie żółte kartki murawę opuścił gracz gospodarzy Łukasz Kozyra (65min), a dwie minuty później za kopnięcie rywala bez piłki wyleciał z boiska kapitan Zielonych. Gola na wagę remisu goście zdobyli już w doliczonym czasie gry!

Jeden punkt wystarczył jednak SKP, aby pozostać na czwartej lokacie w tabeli A-klasy. Z takim wynikiem zakończą tegoroczny sezon, gdyż ostatni mecz - bez względu na wynik - nie będzie mieć wpływu na końcową kolejność. Pożegnalne spotkanie SKP rozegra 21 czerwca o godz. 18.00 w Międzyrzeczu. Rywalem będzie Favor Bobowicko.

Jeśli chodzi o Polonię Słubice, to ostatni mecz z jej udziałem w grupie gorzowskiej A-klasy odbędzie się już jutro (17 czerwca) w Lubnie o godz. 18. Poloniści zmierzą się z tamtejszymi Błękitnymi. Nasz zespół już wcześniej zapewnił sobie wygraną w lidze i awans do klasy okręgowej.