Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nowy parking na pl. Wolności oddany do użytku

Problem zastawiania przez kierowców chodnika przy parkingu na pl. Wolności to temat rzeka, który był wielokrotnie poruszany na naszej stronie. Gmina Słubice właśnie zakończyła remont tego miejsca.

Mieszkańcy wiele lat apelowali o wprowadzenie rozwiązań, które umożliwią im swobodne i bezpieczne przemieszczanie się. Na porządku dziennym były sytuacje, że parkujące auta całkowicie blokowały przejście i piesi musieli wychodzić na ulicę.

Ostatnio ten wątek pojawił się na naszym forum (ZOBACZ) przy okazji pytania naszego czytelnika o reakcję służb mundurowych na nieprawidłowe parkowanie w tamtym miejscu. Była też gorąca dyskusja na naszym profilu na Facebooku (ZOBACZ).

Na początku marca Gmina Słubice zapowiedziała rozpoczęcie przebudowy tego miejsca (ZOBACZ). Informacja o zakończeniu prac pojawiła się 16 kwietnia. Władze gminy zapowiadają, że można już korzystać z nowego parkingu i szerszego niż dotychczas chodnika. W wyniku przebudowy powstały łącznie 23 miejsca do parkowania samochodów, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych.

- Dzięki realizacji zadania zmotoryzowani mieszkańcy zyskali nową bezpieczną przestrzeń do parkowania w centrum miasta, a piesi nowy odcinek bezpiecznego chodnika – czytamy na stronie gminy.

Poniżej zdjęcia nowego parkingu udostępnione przez Gminę Słubice.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 yon 2024-05-01 15:09
Patrząc na ten przykład widzę, że zagonić władze do roboty można jedynie poprzez postawienie ich w obliczu wyborów - proponuje wiec robić wybory co 3 miesiące i wtedy bedzie wreszcie dobrze.
#2 Alojzystarszy 2024-05-06 06:30
Co trzy miesiące to nie- musielibyśmy patrzeć na te szczerzące się nieszczerze gęby z plakatów przez cały czas... Ale co rok? Warto rozważyć... :lol:

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.