Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Oświadczenie Fundacji Grupy Pomagamy przed wyborami

Przed nami II tura wyborów samorządowych. W Słubicach będziemy wybierać burmistrza. Fundacja Grupy Pomagamy, która na co dzień zajmuje się wspieraniem osób w potrzebie, zachęca do wzięcia udziału w głosowaniu.

Poniżej treść oświadczenia. Pisownia oryginalna.

---

Kochani!

Jak zapewne wiecie w najbliższą niedzielę odbędą się wybory, w których będziemy wybierać burmistrzynię lub burmistrza naszego miasta. Ze względu na to, że Fundacja Grupy Pomagamy działa w gminie, a jednym z jej celów statutowych jest wspieranie inicjatyw demokratycznych, to zależy nam na tym by Słubice się prężnie rozwijały. Zależy nam, aby wszystkim mieszkańcom niezależnie od wieku czy płci żyło się dobrze oraz aby rozkwitała współpraca z instytucjami pozarządowymi takimi jak my.

Więc kobieto, mężczyzno, dziewczyno, chłopaku, przyjaciółko, przyjacielu mamy prawo wpływać na to co dzieje się w gminie, w której mieszkamy! Skorzystajmy z tego! Nieważne czy mamy 18, 38 czy 75 lat, jesteśmy częścią społeczeństwa i ponosimy odpowiedzialność za przyszłość naszego miasta. Chodźmy ma wybory! Nie odbierajmy sobie prawa do budowania naszej przyszłości. Jeśli nie chciałaś / eś iść na wybory, bo: - nie wiesz na kogo głosować - poczytaj programy kandydatów, zobacz który jest Tobie bliski, spytaj bliskich - ⁠uważasz, że polityka jest brudna i nie chcesz się w nią mieszać - pamiętaj polityka to nie tylko kampania wyborcza, głupie komentarze. Władze miasta podejmują decyzje chociażby odnośnie przedszkola dla Twojego dziecka, czy na co idą pieniądze z Twoich podatków , decydują odnośnie drogi, chodnika, bezpieczeństwa, porządku, oferty kulturalnej i sportowej - ⁠nie mam czasu - to zaledwie kilka minut z Twojego życia, które statystycznie trwa 79,7 lat, podczas których masz prawo wybrać jak będzie wyglądało nasze miasto przez kolejne 5 lat - ⁠polityka Cię nie interesuje ? - ale interesuje Cię Twoja przyszłość, przyszłość Twoich dzieci i bliskich - ⁠Twój głos ma małe znaczenie? - każdy głos ma znaczenie! Pamiętaj, kto nie głosuje ten nie decyduje o realizacji naszych wspólnych MARZEŃ!

Fundacja Grupy Pomagamy

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.