Gratka dla fanów siatkówki. W Ośnie Lubuskim odbędzie się trening, który dla wszystkich chętnych poprowadzą zawodnicy zespołu STS Olimpia Sulęcin, występującego w siatkarskiej I lidze.
Dobra wiadomość dla kibiców tenisa stołowego. STS Wulmar Slubice udanie zakończył rundę zasadniczą w II lidze i wygrał pojedynek z faworyzowaną Makimą Kiełczów.
SKP Słubice i Polonia Słubice udanie rozpoczęły serię zimowych meczów sparingowych. „Duma pogranicza” wygrała z czarnymi Browar Witnica 5:1, a "biało-niebiescy" pokonali niemiecki zespół Blau Weiss Markendorf 12:0.
Jak idzie zawodnikom STS Wulmar Słubice w rozgrywkach II ligi tenisa stołowego? Panowie właśnie kończą rundę zasadniczą. 4 lutego zagrają ostatni mecz u siebie. Można przyjść i zobaczyć ich w akcji na żywo.
Słubice były gospodarzem III Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Słubic. 28 stycznia w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach rywalizowali najlepsi lubuscy zawodnicy i zawodniczki w kategorii młodzików.
Gdzie spędzić czas w zimowe ferie? Np. Na lodowisku Slubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dzieci i młodzież z gminy Słubice mogą korzystać z obiektu bezpłatnie.
Końcówka stycznia była bardzo pracowita dla zawodników i zawodniczek szkoły tenisowej ProTennis Słubice prowadzonej przez trenera Grzegorza Koźlakowskiego. Po starcie w Mistrzostwach Zachodniej Polski młodzi adepci tenisa wzięli udział w kolejnych turniejach w Polsce i zagranicą.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce to nie tylko występy artystyczne i licytacje, ale także sportowe aktywności. Jedną z nich był ogólnopolski bieg „Policz się z cukrzycą”, który odbył się także w Słubicach.
To było pierwsze wydarzenie niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O 9 rano w Ośnie Lubuskim zebrali się uczestnicy morsowania na rzecz WOŚP. Pomysłodawcą tego nietypowego wydarzenia byli Mariusz Dubacki (były kandydat na burmistrza Słubic) oraz Mariusz Olejniczak (obecny burmistrz Słubic).
Swoje „trzy grosze” do dzieła Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dorzuciło także środowisko piłkarskie ze Słubic. Przedstawiciele różnych klubów i organizacji, w różnym wieku, spotkali się by wspólnie zagrać na rzecz orkiestry Jurka Owsiaka.
Więcej…