Kolejne trzy punkty na swoje konto dopisała ekipa SKP Słubice. "Biało-niebiescy" na własnym boisku pokonali wyżej notowaną Juwenię Boczów 3:1. Pierwsze trafienia w barwach SKP zaliczył napastnik Mateusz Zając.

SKP Słubice
SKP Słubice - sezon 2015/2016

Od obrońcy SKP Słubice Łukasza Najdera otrzymaliśmy obszerną relację ze spotkania (poniżej).

Mecz dobrze rozpoczęli goście, którzy już w 7min. meczu zdobyli gola po indywidualnej akcji napastnika. Słubiczanie próbowali szybko odpowiedzieć, ale dobrze dysponowana obrona Juwenii nie pozwalała na przedostanie się pod bramkę. Kilka rzutów wolnych i rożnych oraz dwa strzały na bramkę nie mogły zagrozić bramkarzowi z Boczowa. W 32min. kombinacyjna akcja SKP środkiem boiska przyniosła wyrównanie. W akcji tej brało udział pięciu zawodników SKP, a celnym strzałem, po wyjściu sam na sam z bramkarzem, uderzeniem w długi róg zakończył Mateusz Zając. Była to jego pierwsza bramka w barwach SKP w oficjalnym meczu ligowym.

W drugiej połowie słubiczanie zagrali z jeszcze większą determinacją na strzelenie kolejnego, zwycięskiego gola i udało się to ponownie Mateuszowi. W 79min. Paweł Rygiel idealnie dośrodkował piłkę na pole karne do Mateusza, który strzałem głową pokonał bramkarza gości. Ostatnie 10min. to próba wyrównania wyniku przez gości, którzy przesunęli stopera do ataku. Dzięki temu słubiczanie mieli więcej miejsca z przodu. Ataki Juwenii rozbijali obrońcy, a słaba skuteczność słubiczan pozwoliła im strzelić tylko jednego gola. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Paweł Rygiel.

W trakcie spotkania zdarzył się też jeden przykry akcent. W 36 minucie nieprzyjemnej kontuzji doznał Maciej Bartczak, który po starciu z rywalem skręcił kolano i czeka go przynajmniej miesiąc przerwy.

Ciekawy mecz w wykonaniu SKP, a co najważniejsze zainkasowane kolejne trzy punkty, pozwoliły drużynie ze Słubic na utrzymanie pozycji na podium tabeli rozgrywek A-klasy (słubiczanie mają tyle samo punktów co Toroma Torzym i Zieloni Lubiechnia Wielka).

---

Skład SKP: Damian Szydło - Przemysław Piasecki, Damian Ludkowski, Maciej Bartczak (35' Robert Rommel), Łukasz Najder, Marcin Bartczak (C), Mariusz Zborowski, Paweł Rygiel, Tomasz Krajewski, Mateusz Zając (90+1' Norbert Polowczyk), Łukasz Kozyra (90+2' Marcin Śmielewicz).

Bramki: 32' i 79' Mateusz Zając, 90+1' Paweł Rygiel.

Żółte kartki: Paweł Rygiel.

Kolejne spotkanie: 13.09, godz. 16:00, Trzemeszno.