Udanie wypadli zawodnicy Lubusza Słubice podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które w miniony weekend odbyły się w Białymstoku. Sofia Ennaoui wygrała biegi na dystansie 800 i 1500 metrów, a wartościowy rekord życiowy w rzucie dyskiem ustanowił Michał Małysz.

sofia medal MMP
Sofia na podium wraz z trenerem (fot. Andrzej Szczesny)

Szczególnie efektownie wypadł występ naszej eksportowej biegaczki Sofii Ennaoui. Pierwszego dnia (w sobotę) czekała ją rywalizacja na dłuższym dystansie. Po biegu prowadzonym w wolnym tempie podopieczna trenera Wojciecha Szymaniaka zwyciężyła bez większych problemów z czasem 4:32.14. Dzień później ścigała się na 800 metrów. Tu także okazała się bezkonkurencyjna kończąc bieg z rezultatem 2:05.57.

Bez miejsca na podium, ale bardzo dobrze jak na swój potencjał i młody wiek, spisał się dyskobol Michał Małysz (trener Oleg Pachol). W finale rzutu dyskiem zajął 10 miejsce (był trzeci w swoim roczniku) przy okazji ustanawiając nowy rekord życiowy, który od niedzieli wynosi już 43.78m.