Udanie rozpoczęli rozgrywki w A-klasie piłkarze SKP Słubice. W pierwszym meczu obecnego sezonu rozgrywanym na własnym stadionie wygrali 3:1 z Pogonią Krzeszyce. Zapraszamy do obejrzenia relacji i galerii zdjęć z tego spotkania.

SKP Słubice
SKP Słubice - sezon 2015/2016

O meczu opowiada prezes SKP, Mariusz Zborowski.

Spotkanie rozpoczęło się od walki w środku pola, obie ekipy chciały narzucić swój styl gry, jednak żadnej z nich do końca się to nie udawało. Goście próbowali wrzutek w pole karne SKP i tak jedna z nich dała im pierwszą bramkę. Była to 16 minuta. Od tego momentu ruszyliśmy do ataku i w 30 minucie po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopada Łukasz Najder i strzałem z 5 metrów daje nam wyrównanie. Pierwsza połowa kończy się wynikiem remisowym 1-1. W drugą połowę wchodzimy już lepiej. W 52 minucie Mateusz Zając wybiega sam na sam, a interweniujący bramkarz podaje wprost pod nogi Tomasza Krajewskiego, który z 20 metrów trafia do pustej już bramki. Na kilka chwil inicjatywę przejęli przyjezdni jednak wystarczyło jedno długie podanie i Łukasz Kozyra mijając bramkarza ustalił wynik spotkania na 3-1.

Bramki dla SKP: Łukasz Najder 30', Tomasz Krajewski 52', Łukasz Kozyra 80'.

Skład SKP: Szydło - Najder (60' Zborowski), Rommel, Piasecki (88' Polowczyk), Mac. Bartczak - Peterwas (70' Kozyra), Mar. Bartczak, Krajewski, Rygiel (85' Olejniczak), P. Mroziński, Zając.

Żółte kartki: Łukasz Najder, Mateusz Zając, Mariusz Zborowski.

Kolejne starcie już w najbliższą sobotę. Rywalem słubiczan w meczu na wyjeździe będzie Leśnik Lemierzyce.