Sofia Ennaoui zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy juniorów w biegu na 1500 metrów. To ukoronowanie znakomitego sezonu, w trakcie którego biegaczka Lubusza Słubice czterokrotnie zdobywała tytuły mistrzyni Polski.

Już przed startem we włoskim Rieti nasza zawodniczka uznawana była za jedną z faworytek do podium. Legitymowała się najlepszym w tym roku wynikiem w Europie 4:12.85.  W finałowym biegu musiała jednak uznać wyższość rywalki z Ukrainy, która finiszowała o niespełna 2 sekundy szybciej. Czas uzyskany przez Sofię Ennaoui to 4:20.20.

sofia ennaoui trener szymaniak
Sofia Ennaoui z trenerem Wojciechem Szymaniakiem

To jak do tej pory największy sukces, uznawanej za największą nadzieję polskich biegów, zawodniczki. Rok temu biegaczka zajęła 10 miejsca w mistrzostwach świata juniorów, w tym sezonie startowała również w mistrzostwach świata w biegach przełajowych.

Sofia na co dzień jest uczennicą Zespołu Szkół w Lipianiach. Trenuje w barwach Lubusza Słubice pod okiem trenera Wojciecha Szymaniaka z Barlinka. Jej największym sportowym marzeniem jest start w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.