Już po raz piąty we Frankfurcie nad Odrą odbył się bieg charytatywny na rzecz zakupu szczepionek na chorobę polio. W „RotarRuns 2013” aktywny udział wzięli słubiccy biegacze ze stowarzyszenia FSL Aktywni dla Powiatu.

polio lauf slubice

Zwycięzcą biegu na 10km został Grzegorz Ulanowski, a na trzecim stopniu podium uplasował się Marek Hubko. W biegu uczestniczyli także Krzysztof Murdza i Michał Stelmach. Wyjątkowe szczęście uśmiechnęło się do jedynej biegaczki ze Słubic Elżbiety Tomczak, która w losowaniu nagród wśród wszystkich uczestników biegu wygrała telefon komórkowy.

Jak poinformowali organizatorzy imprezy, Rotaract Club z Frankfurtu nad Odrą, łącznie na starcie pojawiło się 101 biegaczy. Każdy z zawodników mógł pobiec na 5 lub 10 km. Była także opcja wyboru własnego dystansu, odpowiedniego do sportowych możliwości. Nie liczył się bowiem uzyskany wynik, ani miejsce, lecz sam fakt udziału i wsparcia idei pomocy potrzebującym.

Od każdego z biegaczy pobierane było wpisowe w wysokości 5 lub 3 euro (bilet rodzinny, dla osoby dorosłej lub dla dziecka). Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto Fundacji PolioPlus, która finansuje szczepienia przeciwko Polio (choroba powodująca zaburzenia pracy mięśni) przeznaczone dla afrykańskich dzieci.

Na zakończenie każdy z biegaczy otrzymał certyfikat potwierdzający udział w biegu.