Nie tak początek rundy wiosennej wyobrażali sobie kibice i działacze Polonii Słubice. Nasz zespół przegrał na wyjeździe ze Stilonem Gorzów aż 0:9.

Zespół z Gorzowa to jedna z mocniejszych ekip rozgrywek IV Ligi Lubuskiej, ale wynik meczu zaskoczył nawet fanów Stilonu. Tym bardziej, że po pierwszej połowie spotkania ich drużyna prowadziła tylko 1:0. Prawdziwy festiwal strzelecki piłkarze Stilonu rozpoczęli po przerwie. Aż pięć goli w całym meczu zdobył najskuteczniejszy zawodnik gorzowian Paweł Posmyk.

- Mam bardzo młody zespół. Większość to juniorzy młodsi. Ten mecz był za szybki dla nich. Chłopców łapały skurcze, nie mieli tej szybkości. Stilon to zespół doświadczony i nas wypunktował. Dopóki mogliśmy, graliśmy – podsumował w radiowym wywiadzie trener Łukasz Hein.

Polonia zajmuje obecnie 14 pozycję w ligowej tabeli. Dorobek słubiczan to 14 punktów (tyle samo co przedostatnia w tabeli Arka Nowa Sól). Kolejne spotkanie już 20 kwietnia na stadionie w Słubicach. Rywalem Polonii będzie Odra Bytom Odrzański.