Podczas zakończonej w niedzielę lekkoatletycznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zawodnicy Lubusza Słubice zdobyli aż 6 medali, w tym 3 złote. W klasyfikacji drużynowej klub ze Słubic uplasował się na trzeciej pozycji.

Rozgrywane w Krakowie zawody to oficjalne mistrzostwa Polski w kategorii juniora młodszego (16-17 lat). Lubusz Słubice zgromadził łącznie 68 punktów, przegrywając tylko z  takimi lekkoatletycznymi potęgami jak Podlasie Białystok i Zawisza Bydgoszcz.

Złoto dla Słubic zdobyli: Dominik Siejkowski w rzucie dyskiem, Sofia Ennaoui w biegu na 1500 metrów (niedawna finalistka mistrzostw świata) oraz męska sztafeta 4x400 metrów. Srebro dołożył Mateusz Dalecki w biegu na 400 metrów, a brązowe medale wywalczyli Patryk Hładuniuk również na 400 metrów i Michał Małysz w rzucie dyskiem.

Poniżej wyniki wszystkich startujących na OOM reprezentantów Lubusza Słubice.