Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
9 drużyn wzięło udział w siatkarskim turnieju upamiętniającym Zdzisława Skręty, zmarłego przed 3 laty nauczyciela i pasjonata sportu. W tegorocznej edycji zwyciężył zespół FSL - Aktywni dla Powiatu, który pokonał w wielkim finale drużynę ze Słońska.

Turniej rozpoczął się od uroczystego otwarcia poprowadzonego przez Dariusza Krzeptowskiego, jednego z bliskich przyjaciół Zdzisława Skręty. Była chwila na wspomnienia, wręczono także kwiaty małżonce bohatera memoriału.

Później rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Organizatorzy turnieju nie mogli narzekać na frekwencję. Do zmagań przystąpiło 9 drużyn ze Słubic, Słońska i Rzepina. Po przedstawieniu zasad gry, drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym, a następnie dwie najlepsze drużyny z poszczególnych  grup awansowały do półfinałów. Ich zwycięzcy awansowali do wielkiego finału, którego stawką był przechodni puchar.W finałowym spotkaniu zwyciężyła drużyna FSL-Aktywni dla Powiatu, która okazała się lepsza od zespołu "Oldboje Słońsk". Na trzeciej pozycji, dzięki lepszemu stosunkowi małych punktów, ulokowała się Omega Rzepin, która wyprzedziła organizatorów, czyli Dwójkę Słubice. Jak zapowiadają organizatorzy, następny turniej już za rok!

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z turnieju (pdf).
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.