Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Od zarządu MKS Polonia Słubice otrzymaliśmy apel informujący o sytuacji w klubie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z jego treścią.

Miejski Klub Sportowy „Polonia” Słubice będący spadkobiercą ponad 55 – letniej tradycji piłkarstwa na Ziemi Lubuskiej znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Już w miesiącu sierpniu br., przystępując do rozgrywek IV ligi lubuskiej mieliśmy świadomość, że pieniędzy wystarczy co najwyżej do zakończenia rundy jesiennej sezonu 2011/2012. Tak też się stało. W chwili obecnej kasa klubu jest „pusta”. Przystąpienie do rozgrywek IV ligi miało miejsce dzięki środkom finansowych jakie otrzymaliśm za „transfery” kilku zawodników do klubów z wyższych lig.

W chwili obecnej w naszym klubie trenuje i gra w różnych grupach wiekowych ok. 200 młodych piłkarzy. Obok ośrodka w Zielonej Górze, od kilku lat jesteśmy wiodącym centrum szkolenia młodzieży piłkarskiej na terenie województwa lubuskiego. W naszym klubie zrzeszamy i szkolimy uzdolnioną młodzież z województwa lubuskiego. Szkolenie w MKS „Polonia” Słubice odbywa się we wszystkich kategoriach wiekowych. Ogółem w klubie funkcjonuje osiem grup dzieci i młodzieży. Spośród tych grup, siedem uczestniczy w regularnych rozgrywkach ligowych organizowanych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Gorzowie Wielkopolskim i Lubuski Związek Piłki Nożnej w Zielonej Górze.

Zajęcia z młodymi piłkarzami w słubickiej Akademii prowadzą wykwalifikowani trenerzy. Efekty tej pracy są widoczne, nie tylko na lokalnym szczeblu. W naszej drużynie seniorów występują praktycznie sami wychowankowie. Po zakończeniu nauki w szkole ponadgimnazjalnej, niektórzy z nich rozpoczynają przygodę z piłką w klubach z wyższych klas rozgrywkowych. Prowadzenie przez MKS „Polonia” Słubice działalności wymaga wielu nakładów finansowych, a przecież celem każdego człowieka i każdej organizacji jest też ciągły rozwój.

Dlatego robimy wszystko,aby zainteresować i pozyskać nowe osoby oraz podmioty do współpracy, choć naprawdę, obecnie jest to niezmiernie trudne. W tej trudnej sytuacji z klubem pozostali już tylko nieliczni, najwierniejsi sponsorzy. Dzięki tym właśnie sponsorom do kasy klubu wpływa obecnie ponad 5 tys. zł miesięcznie. Warto przypomnieć, że jeszcze w ubiegłym roku, sponsorzy wpłacali ok. 30 tys. zł miesięcznie. Ze środków, które wpływają obecnie od sponsorów nie jesteśmy w stanie w żaden sposób utrzymać klubu. Oprócz trenera i jednego zawodnika nikt w klubie nie jest w nim zatrudniony i nie pobiera żadnego wynagrodzenia. Nawet teraz potrzebujemy osób do pomocy i pracy społecznej przy zabezpieczeniu meczy, w tym pod kątem medycznym oraz w zarządzie klubu, w tym na stanowisku Prezesa.

Roczny koszt utrzymania klubu, w tym zespołu seniorów na poziomie IV ligi to około 280.000 zł. Na koszty te składają się:
  • delegacje sędziowskie i obserwatorów w meczach IV ligi,
  • delegacje sędziowskie w meczach juniorów i młodszych zespołów klubu,
  • licencje, ubezpieczenia, uprawnienia do gry zawodników i inne opłaty regulaminowe,
  • koszty zabezpieczenia meczów IV ligi, medykamenty i woda dla piłkarzy,
  • wyżywienie w internacie, dla niektórych młodych piłkarzy,
  • wyżywienie dla piłkarzy podczas meczów wyjazdowych,
  • koszty prania strojów piłkarskich,
  • koszty korzystania z obiektów sportowych, bazy noclegowej i innych usług Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słubicach,
  • transport na mecze wyjazdowe zespołów MKS „Polonii” Słubice,
  • stroje piłkarskie lub ich zużyte części oraz piłki do gry.
Zbliżamy się do zakończenia rozgrywek rundy jesiennej, ale młodzi piłkarze muszą trenować również w przerwie zimowej. Dla nas, dla Zarządu Miejskiego Klubu Sportowego „POLONIA” Słubice najbliższe miesiące dadzą odpowiedź na pytanie, czy stać nas będzie na dalsze szkolenie i udział w rozgrywkach piłki nożnej ? Już wiemy, że bez pomocy i nowych sponsorów na pewno nie będziemy w stanie ponieść kosztów z tym związanych.

Jako Zarząd postanowiliśmy poinformować zainteresowanych mieszkańców naszego miasta, gminy i powiatu o tej dramatycznej sytuacji naszego klubu, aby nikt nam nie miał za złe, że o niej nie informowaliśmy. Czujemy się wręcz do tego zobowiązani i za to odpowiedzialni.


Szukając wszelkiej możliwej pomocy dla klubu, nowych partnerów i sponsorów, prosimy mieszkańców Słubic o pomoc w tej trudnej i chyba najtrudniejszej sytuacji finansowej klubu w jego dotychczasowej historii. Wszelkie osoby i podmioty gospodarcze, które chciałyby się zaangażować i pomóc dla klubu w jakikolwiek sposób: finansowo, pod kątem pracy społecznej, czy tez osoby mające ciekawe pomysły prosimy o kontakt z klubem. Za każdą pomoc, „głos” i zainteresowanie w naszej sprawie będziemy bardzo wdzięczni.

Licząc na Państwa wyrozumiałość i wsparcie,
Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego "POLONIA" Słubice.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#31 polon 2011-11-27 23:23
Po tą są właśnie komentarze żeby każdy mógł się wypowiedzieć. Zdziwiłbyś się, że jednak nie mało kogo. Parę osób popiszę na necie, poprze jak tutaj, ale w mieście usłyszysz podobne opinię. Wszystko będzie dobrze, dogramy sezon, bądźmy dobrej myśli.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.