Za nami ostatnia, 34. kolejka III ligi. 7 czerwca Polonia Słubice zmierzyła się na wyjeździe z Cariną Gubin i przegrała 0:3 (0:1).
Poloniści byli formalnie gospodarzami tego spotkania, ale ze względu na remont stadionu przy ul. Sportowej, pojedynek ten nie mógł odbyć się w Słubicach.
Mecz był bez większej historii. Carina objęła prowadzenie już w 15 minucie po strzale Daniela Matuszewskiego, a kolejne trafienia po zmianie strony dołożyli Przemysław Haraszkiewicz (52’) oraz Mateusz Szela (88’). Trener Polonii dał w tym meczu więcej minut młodym piłkarzom, na murawie zobaczyliśmy łącznie aż 6 młodzieżowców.
Carina Gubin – Polonia Słubice 3:0 (1:0)
Skład Polonii: Norbert Florczak (80' Adrian Marciniak - Maksim Roubut (46'Oliwier Mieczkowski), Cyprian Poniedziałek, Igor Tiuchtiej (70' Oliwier Komejsza), Oliwier Begier, Oriol Gomez Abreu (46' Bartosz Chojnacki), Nikita Hrybau 90', Jan Bigos, Konard Pasternak, Nikita Kholodov, Oleksandr Komar (46' Dawid Klukiewicz-Okpala).
Dla słubiczan było to pożegnanie z III ligą, która w przekroju całego sezonu okazała się trudnym doświadczeniem. W 34 meczach słubiczanie zdobyli łącznie 6 punktów, notując 1 zwycięstwo, 3 remisy i 30 porażek, co dało im ostatnie miejsce w tabeli.
Co dalej? – Z pewnością wyciągniemy wnioski i będziemy chcieli jak najszybciej wrócić na dobrą ścieżkę. W przyszłym tygodniu pojawi się trochę komunikatów odnośnie funkcjonowania klubu – zapowiedziały władze Polonii Słubice po zakończeniu ostatniego spotkania.
Betclic III liga, grupa 3 – TABELA / WYNIKI