Polonia Słubice przegrała z LKS Goczałkowice-Zdrój 1:4

Polonia Słubice ma za sobą pierwszy mecz sezonu 2024/2025 w piłkarskiej III lidze. Inauguracja nie była jednak udana, bo „Duma pogranicza” przegrała u siebie 1:4 (0:3) z LKS Goczałkowice Zdrój.

Mecz odbył się 3 sierpnia na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rywalizację na boisku przyszło oglądać wielu kibiców, na trybunach pojawili się również przedstawiciele władz Słubic, w tym burmistrzyni Marzena Słodownik. Na mecz przyjechał także prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron.

Włodarze klubu przygotowali dla publiczności wiele atrakcji, w tym strefę gastronomiczną, kącik z gadżetami klubowymi, losowanie nagród w przerwie meczu, a także dmuchańce dla najmłodszych.

A co działo się na zielonej murawie? Do głosu szybko doszli goście, którzy pierwszego gola strzelili już w 12 minucie, a na przerwę zeszli z prowadzeniem 3:0. Po zmianie stron nadzieję kibicom gospodarzy dał Jakub Świder, który zdobył trafienie dla Polonii w 66 minucie. Jednak chwilę później ekipa LKS-u podwyższyła prowadzenie na 4:1 i taki wynik utrzymał się już do końcowego gwizdka. Komplet punktów powędrował do Goczałkowic.

Grupa Chmiel Polonia Słubice - LKS Goczałkowice-Zdrój 1:4 (0:3)

Bramki: Wróblewski (12'), Kiklaisz (26'), Nadolski (38', 71') dla LKS-u, Świder (66') dla Polonii.

Betclic 3. Liga, grupa 3 - TABELA / WYNIKI

Oprócz tego co działo się na murawie, emocje wzbudziła także akcja kibiców Polonii. Na początku meczu część z nich dostała się na szczyt wieży widokowej, zwanej wieżą Kleista, która znajdujące się nieopodal stadionu i wciąż jest w trakcie budowy. Tam odpalili race świetlne. Moment ten zarejestrował nasz reporter. Nagranie poniżej.