Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Siatkarki Asa Słubice walczą w cyklu Kinder Joy of Moving

Stowarzyszenie As Słubice ma kolejne powody do dumy. Dziewczęta z najmłodszej grupy treningowej biorą udział w ogólnopolskim cyklu turniejów siatkówki Kinder Joy of Moving.

Przedsięwzięcie to nieoficjalne mistrzostwa Polski w mini siatkówce (na boisku grają czteroosobowe zespoły), odbywające się pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W województwie lubuskim zaplanowano trzy turnieje eliminacyjne, w których zbiera się punkty za zajęte miejsca. Na koniec osiem drużyn z największą ilością punktów zagra w finale wojewódzkim, a dwie najlepsze ekipy przejdą dalej do etapu ogólnopolskiego.

Dwa lubuskie turnieje już się odbyły, w drugim z nich wystąpiły podopieczne trenera Pawła Dzygi. 28 marca w Kożuchowie dziewczęta Asa rozegrały cztery spotkania, z czego jedno wygrały, a trzy przegrały.

- Nie udało się nam wejść do czołowej ósemki, ale cieszy pierwszy wygrany mecz, który dał motywację do dalszego doskonalenia swoich umiejętności – przekazał trener naszej redakcji.

Teoretyczna szansa na awans wciąż jest, więc słubiczanki i ich szkoleniowiec zapowiadają walkę do ostatniego gwizdka. Trzeci i ostatni turniej odbędzie się 14 kwietnia również w Kożuchowie.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.