Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Najlepsi okazali się Beata Laszczak oraz Jens Schneeweiß

Wraz z końcem zimy zakończyła się seria „Biegów parkowych” organizowanych przez Miejski Związek Sportu we Frankfurcie. W rywalizacji na przełajowych trasach brali udział także słubiczanie.

Cykl „Biegów parkowych” powstał rok temu i cieszył się dużym powodzeniem wśród biegaczy i biegaczek z obu stron Odry. Dlatego organizatorzy postanowili pójść za ciosem i ponownie zaprosić mieszkańców i mieszkanki pogranicza do ścigania się na naturalnych trasach, czyli duktach leśnych i parkowych ścieżkach.

W ramach edycji 2024 odbyły się łącznie trzy biegi, wszystkie trzy na terenie Frankfurtu: w parku am Anger, w parku Kleista oraz w lesie miejskim.

Wszyscy uczestnicy po każdym biegu otrzymywali pamiątkowy medal, a najlepsi wśród kobiet i mężczyzn okolicznościowy puchar. – Były też osobne nagrody dla najlepszych w ramach całego cyklu. Aby liczyć się w klasyfikacji, trzeba było wystartować w minimum dwóch biegach – opowiada Arkadiusz Sowa, jeden z pomysłodawców „Biegów parkowych”.

Choć z pogodą było różnie to t frekwencja dopisała, bo na każdym z biegów stawiało się kilkadziesiąt osób.  W klasyfikacji open najlepsi okazali się Beata Laszczak oraz Jens Schneeweiß.

Poniżej komplet wyników:

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.