Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

W palanta można grać z powodzeniem także zimą. Udowadnia to grupa pasjonatów tej dyscypliny sportu ze Stowarzyszenia Kampa. Słubiczanie wzięli udział w dwóch ogólnopolskich turniejach, z których dwukrotnie przywozili miejsca na podium.

Najpierw był turniej o puchar prezesa Polskiego Stowarzyszenia Palantowego, który odbył się 20 stycznia w Warszawie, na obiektach stołecznej Legii. Co ciekawe, był to pierwszy turniej palantowy w 2024 roku.

Pojawiły się na nim najmocniejsze zespoły z całego kraju, w tym reprezentacje Knurowa, Trójmiasta (aktualni mistrzowie Polski) i gospodarzy, czyli Warszawy. Słubiczanie zakończyli rozgrywki z bilansem 3 zwycięstw i 1 przegranej, co dało im ostatecznie trzecie miejsce.

Ekipa Kampy nie spoczęła jednak na laurach i po kilku tygodniach przygotowań podjęła kolejne wyzwanie, tym razem był to Halowy Puchar Polski, który w dniach 9-10 marca odbył się w Krakowie. Tutaj Kampa wystawiła aż dwie drużyny i ponownie była okazja do zmierzenia się z najlepszymi zespołami w kraju.

Tym razem pierwszy zespół dotarł do finału, w którym jednak lepsza okazała się reprezentacja Trójmiasta. Drugi skład Kampy zajął siódme miejsce. Był też dodatkowy powód do radości, bo MVP turnieju został Arkadiusz Tomczyk, kapitan Kampy.

Poniżej zdjęcia z turnieju w Krakowie udostępnione przez Kampę Słubice.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.