Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zuzanna Hein

Już po raz piąty w Słubicach odbył się „Dzień Kobiet na sportowo”. 9 marca na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji biegało blisko 100 osób. Wydarzenie obserwowaliśmy z naszym obiektywem.

To już biegowa tradycja

„Dzień Kobiet na sportowo” na stałe wpisał się już w kalendarz imprez sportowo-rekreacyjnych w gminie Słubice. Jego inicjatorem przed 6 laty był trener Piotr Kiedrowicz ze Słubickiej Akademii Biegowej. Pomysł „wypalił”, więc impreza jest kontynuowana co roku, przy wsparciu i patronacie burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka.

Początkowo w imprezie brały udział same panie, ale z roku na rok organizatorzy dokładali atrakcji. Obecnie, oprócz biegu głównego z udziałem kobiet, są dodatkowe biegi dla dzieci oraz coś specjalnego dla panów – „Bieg leniwego chłopa”.

Kto był najszybszy?

W tym roku dystans główny wynosił 2024 metry (nieco ponad 5 okrążeń na stadionie) – zgodnie z tradycją tyle, ile liczy bieżący rok. Najszybszymi wśród kobiet były Zuzanna Hein (K20), Małgorzata Ciepiela (K30), Beata Laszczak (K40), Corinna Kleinke (K50), a wśród mężczyzn Maciej Konczyński (u panów była jedna kategoria).

Wśród przedszkolaków, które miały do zaliczenia jedno koło, najszybciej pobiegli Nina Radkiewicz i Mikołaj Stepień. W klasach 1-2 zwyciężyli Oliwia Ugorska i Jakub Karpiel, a klasach 2-3 – Mia Brajer i Filip Jakubowski.

Dziewczęta i chłopcy z klas 5-6 oraz 7-8 mieli do pokonania dwa stadionowe okrążenia, czyli 800 metrów. Tutaj najlepszymi okazali się Amelia Marciniak i Michał Konczyński. W starszych dziewczętach wygrała Zuzanna Smolińska.

Gratulacje od samorządowców

Dla uczestniczek i uczestników przygotowano słodkie poczęstunki, gorące napoje, wodę mineralną i owoce. Na mecie gratulowali im burmistrz M. Olejniczak, zastępczyni burmistrza Adriana Dydyna Marycka,  przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorz Cholewczyński, jego zastępczyni Ewa Guzik oraz dyrektor sportu SOSiR Ryszard Chustecki. Panie z ich rąk otrzymały kwiatki, a wszyscy okolicznościowe medale.

Trener P. Kiedrowicz, który prowadził całą imprezę, zwrócił uwagę, że osiągane czasy były dużo lepsze niż rok i dwa lata temu. - To dobrze rokuje przed wiosennym Teście Coopera, który będzie już za kilka tygodni. Sprawdzimy na nim jak przez imę udało się biegaczkom i biegaczom ze Słubic poprawić kondycji – powiedział.

Galeria zdjęć

Jak było na „Dniu Kobiet na sportowo”? Zapraszamy do fotorelacji.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.