Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Juniorki młodsze UKS Jedynka Słubice mistrzyniami woj. lubuskiego

Juniorki młodsze UKS Jedynka Słubice sięgnęły po tytuł mistrzyń woj. lubuskiego w piłce ręcznej. Triumf przypieczętowały w ostatnim meczu ligowym z Sokołem Żary, co ciekawe, ubiegłorocznym mistrzem w tej kategorii wiekowej.

Decydujący pojedynek odbył się 3 marca w Słubicach. Dwa dni wcześniej słubiczanki również zmierzyły się z zespołem Sokoła, ale na wyjeździe. Ten mecz wygrały 41:26 zapewniając sobie co najmniej drugie miejsce w rozgrywkach Lubuskiej Ligi Juniorek Młodszych. O tym, czy wskoczą na sam szczyt tabeli, miał zdecydować wynik rewanżowego spotkania w Słubicach. Słubiczanki stanęły na wysokości zadania i wygrały go aż 42:12.

Na trybunach hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach zasiadło sporo kibiców, a wśród nich m.in. starosta słubicki Leszek Bajon, burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i dyrektorka szkoły Aurelia Wolny.

- Świadome wysokiej stawki meczu zawodniczki Jedynki przystąpiły bardzo skoncentrowane do zawodów – opowiada trener Jerzy Grabowski. - Ponownie od pierwszych minut zagrały wyśmienicie w obronie, co przełożyło się na seryjnie zdobywane bramki z kontrataku i zbudowanie bardzo wysokiej przewagi, którą słubiczanki sukcesywnie powiększały – dodaje.

Po końcowym gwizdku radości zawodniczek i kibiców nie było końca. Złote medale za zwycięstwo w rozgrywkach wręczył dziewczętom Jedynki wiceprezes Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej Robert Nowak.

Tytuł mistrzyń województwa dał słubiczankom awans do turnieju 1/16 mistrzostw Polski. W nim Jedynka zmierzy się z mistrzem woj. dolnośląskiego, wicemistrzem woj. wielkopolskiego oraz wicemistrzem województwa opolskiego. Dwie najlepsze drużyny wywalczą awans do 1/8.

Z końcowego triumfu nie krył dumy szkoleniowiec Jedynki. - Wynik naszych zawodniczek zasługuje na wielkie uznanie, ponieważ w zespole mistrzowskim były tylko dwie zawodniczki, które są juniorkami młodszymi. Prawie cała drużyna to jeszcze młodziczki – podkreśla J. Grabowski.

Skład mistrzowskiej drużyny

Kinga Radkiewicz, Paulina Czarnecka (obie bramkarki), Yelyzaveta Prokopieva,  Jagoda Walkowiak, Klaudia Bławat,  Nina Żmuda, Bianka Fornalczyk, Valeriia Denisova, Malwina Małachowska, Oliwia Żarnowska, Aleksandra Bejenka, Nadia Kwiatkowska, Laura Jaworska, Lena Kowalska.

Lubuska Liga Juniorek Młodszych – TABELA / WYNIKI

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Valhalla 2024-03-06 10:35
No i brawo :lol: Powodzenia w 1/16 :lol:

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.