Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
STS Wulmar zwycięzcą wojewódzkiego Pucharu Polski w tenisie stołowym

Dużą niespodziankę sprawili zawodnicy STS Wulmar Słubice. Nasi tenisiści stołowi wygrali finał wojewódzki Pucharu Polski i awansowali do półfinałów ogólnopolskich. Jest szansa, że ta impreza odbędzie się w Słubicach.

Finałowe zawody z udziałem aż 102 zawodników odbyły się 11 lutego w Drzonkowie. STS Wulmar zmierzył się o zwycięstwo z zespołem ZKS Zielona Góra. Faworyzowani zielonogórzanie przegrali 1:4 i puchar powędrował do Słubic.

- Sprawiliśmy nie lada sensację, ponieważ pokonaliśmy ekipę ZKS-u, która występuje w rozgrywkach superligi. Środowisko tenisowe było zdumione. Ten sukces pokazuje, że nasz klub się rozwija i praca szkoleniowa przebiega prawidłowo – powiedział po turnieju prezes STS-u Mieczysław Marciniak.

Słubiczanie wystąpili w składzie: Krzysztof Lubin, Tomasz Rakowski, Dominik Soliło, Przemysław Łowiecki.

Co teraz czeka nasza drużynę? Wszyscy zwycięzcy finałów wojewódzkich spotkają się w pierwszej połowie marca na półfinałach ogólnopolskich (cztery drużyny na czterech turniejach), a z kolei zwycięzcy tych półfinałów zagrają w wielkim finale o Puchar Polski.

Niewykluczone, że jeden turniej półfinałowy odbędzie się w… Słubicach. Władze STS-u złożyły wniosek do Polskiego Związku Tenisa Stołowego o organizację tych zawodów. Wkrótce poznamy decyzję.

Poniżej zdjęcia z finału wojewódzkiego, udostępnione przez STS Wulmar Słubice oraz Lubuski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.