Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
UKS Jedynka Słubice na podium turnieju „Sięgnij gwiazd z piłką ręczną”

W przerwach między ligowymi meczami piłkarki ręczne UKS Jedynka Słubice nie tylko trenują, ale i biorą udział w rozmaitych turniejach. 16 grudnia udały się do Szczecina na imprezę pt. „Sięgnij gwiazd z piłką ręczną”, na której zajęły III miejsce.

Był to ostatni turniej w ramach ogólnopolskiego cyklu organizowanego przez Akademicki Związek Sportowy dla dziewcząt z rocznika 2009 i młodszych. Wcześniejsze odsłony miały miejsce w Biłgoraju, Gdańsku, Trzcielu i Lublińcu. - Głównym celem tej prestiżowej ogólnopolskiej imprezy jest propagowanie gry w piłkę ręczną wśród dzieci i młodzieży – wyjaśnia trener Jedynki Jerzy Grabowski.

Jego podopieczne zmierzyły się w Szczecinie z pięcioma drużynami. Oprócz drużyny ze Słubic do turnieju zgłosiły się UKS Fenix 59 Szczecin, MKS Kusy SZCZECIN, HSV 90 Waren e.V. (Niemcy), UKS Dębno, UKS Bukovia Buk.

Jak przebiegała rywalizacja? O tym opowiedział nam trener J. Grabowski.

Drużyny rywalizowały w systemie gry „ każdy z każdym” z czasem gry 2x10 min. W pierwszym meczu Jedynka pokonała HSV 90 Waren e.V  14:6. W drugim meczu nasze dziewczęta uległy dopiero w końcówce najlepszej drużynie z Wielkopolski UKS BUKOVIA Buk 12:16. Trzecim przeciwnikiem Jedynki były starsze o rok szczypiornistki MKS Kusy Szczecin. Niestety ten mecz zdecydowanie nie wyszedł naszym dziewczętom. Brak zdecydowanej obrony, liczne błędy w ataku i  przegraliśmy wysoko aż 5:13. Czwarty mecz z UKS Dębno zakończyło się pewnym naszym zwycięstwem  15:8. W ostatnim starciu Jedynka wysoko pokonała  zespół gospodarzy (Fenix) 18:7. Bilans końcowy: 3 zwycięstwa, 2 porażki – 3 miejsce na podium. Wynik bardzo cieszy, ponieważ w zespole 16 zawodniczek Jedynki były tylko dwie z rocznika 2009 i 14 młodszych.

Bardzo dobrze spisywała się w bramce Kinga Radkiewicz. Najskuteczniejszą zawodniczką była tego dnia Nina Żmuda, która zdobyła 16 bramek. Na pozycji obrotowej wyróżniła się  Aleksandra Bejenka (12 bramek), która musiała zastąpić kontuzjowaną Magdalenę Lenarczyk. Należy podkreślić bardzo dobrą grę rozgrywających Oliwii Żarnowskiej (7 bramek) oraz Laury Jaworskiej (11 bramek). Na pozycji skrzydłowej nie zawiodła Jagoda Walkowiak, która miała 11 celnych trafień. Cały zespół zaprezentował się w Szczecinie wyśmienicie! Dziękujemy organizatorom za sprawne przeprowadzenie turnieju, a rodzicom Fenixa za gościnność.

Wyniki

 • HSV 90 Waren e.V. – UKS Jedynka Słubice 6:14
 • UKS Fenix 59 Szczecin – UKS Bukowia Buk 8:19
 • UKS Dębno – MKS Kusy Szczecin 4:8
 • UKS Bukowia Buk – UKS Jedynka Słubice 16:12
 • MKS Kusy Szczecin – HSV 90 Waren e.V. 11:10
 • UKS Dębno – UKS Fenix 59 Szczecin 9:8
 • UKS Jedynka Słubice – MKS Kusy Szczecin 5:13
 • UKS Bukowia Buk – UKS Dębno 18:9
 • UKS Fenix 59 Szczecin – HSV 90 Waren e.V. 15:16
 • UKS Jedynka Słubice – UKS Dębno 15:8
 • MKS Kusy Szczecin – UKS Fenix 59 Szczecin 14:4
 • HSV 90 Waren e.V. – UKS Bukowia Buk 14:18
 • UKS Fenix 59 Szczecin – UKS Jedynka Słubice 7:18
 • UKS Dębno – HSV 90 Waren e.V. 6:6 / k. 1:3
 • UKS Bukowia Buk – MKS Kusy Szczecin 12:14

Klasyfikacja końcowa:

 1. MKS Kusy Szczecin – 15 pkt
 2. UKS Bukowia Buk – 12 pkt
 3. UKS Jedynka Słubice – 9 pkt
 4. HSV 90 Waren e.V. – 5 pkt
 5. UKS Dębno – 4 pkt
 6. UKS Fenix 59 Szczecin – 0 pkt

Skład Jedynki

Bramkarki: Kinga Radkiewicz, Paulina Czarnecka. Zawodniczki z pola: J. Walkowiak (11), N. Żmuda (16), O. Żarnowska (6), L. Kowalska (1), L. Jaworska (11), A. Bejenka (12), M. Małachowska, M. Lenarczyk, B. Fornalczyk  (2), V. Denisova, G.  Kukiel (3), A. Karolak, S. Zmaczyńska (1), A. Jasińska. Trener: Jerzy Grabowski. Kierownik drużyny: Maciej Walkowiak.

Galeria zdjęć

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.