Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Tenisowe święto dla dzieci z klubu ProTennis

Słubicka szkoła tenisa ziemnego ProTennis zorganizowała kolejny turniej dla młodych adeptów tej dyscypliny sportu. Na kortach Słubickiego Centrum Tenisa przy ul. Sportowej rywalizowało blisko 30 dzieci.

- Był to turniej przeznaczony tylko dla dzieci z naszego lokalnego klubu, które trenują rekreacyjnie. Zorganizowaliśmy go przy wsparciu Centrum Rozrywki Rodzinnej Akcja z Kostrzyna – opowiada trener i pomysłodawca wydarzenia Grzegorz Koźlakowski. 

Najmłodsze dzieci z „Tenisowego przedszkola”, czyli maluchy w wieku do 4 do 6 lat, uczestniczyły w tenisowym festiwalu, w których mogły wykazać się nie tylko strcite tenisowymi umiejętnościami, ale także sprawnością motoryczną.

Reszta uczestników rywalizowała w tzw. kategorii pomarańczowej (wiek do 9 lat). – Każdy miał okazję rozegrać minimum pięć meczów, co sprawiło, że turniej był nie tylko szansą do rywalizacji, ale także do zdobycia cennego doświadczenia. Dzięki temu byliśmy świadkami wielu widowiskowych i zaciętych pojedynków – dodaje nasz rozmówca.

Łącznie w imprezie wzięło udział 26 dzieci.

Poniżej najlepsze trójki turnieju.

Dziewczęta

  1. Iga Parylak
  2. Bianka Mizerska
  3. Nela Regulska

Chłopcy

  1. Miłosz Wolny
  2. Tobiasz Kiese
  3. Wołodymyr Vyhera

G. Koźlakowski podkreśla, że turniej to nie tylko sportowe wydarzenie, lecz także okazja do budowania społeczności i wspólnego świętowania pasji do tenisa.

- Podziękowania należą się rodzicom za poświęcenie wolnego czasu oraz wspieranie dzieci w ich pierwszym tenisowym turnieju. Ogromne podziękowania należą się sponsorowi oraz naszym młodym sędziom, dzięki którym rozgrywki przebiegły pomyślnie. Dziękujemy wszystkim za udział i już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne emocjonujące zawody – podsumowuje trener.

Poniżej zdjęcia z turnieju udostępnione naszej redakcji przez trenera.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.