Polonia Słubice

W efektowny sposób pożegnali się z kibicami piłkarze Polonii Słubice na zakończenie rundy jesiennej w IV Lidze Lubuskiej. Podopieczni trenera Andrzeja Wypycha pokonali rezerwy zielonogórskiej Lechii 3:1

Mecz odbył się 18 listopada w Słubicach. Lepiej go rozpoczęli goście, którzy już w 15 minucie objęli prowadzenie po bramce Michała Pilarczyka. Na odpowiedź polonistów nie trzeba było długo czekać. Najpierw 6 minut później wyrównał Oliwier Begier, a jeszcze przed przerwą bramkę na wagę prowadzenia zdobył Jakub Świder (41’). Po zmianie strony kolejne trafienie dołożył Maksim Roubut (51’) i trzy punkty zostały w Słubicach.

Dzięki zwycięstwu Polonia Słubice umocniła się na trzecim miejscu podium tabeli JAKO IV Ligi Lubuskiej i na przerwę zimową piłkarze „Dumy pogranicza” mogą udać się będąc w pozytywnych nastrojach.

Po 17. kolejkach poloniści mają na swoim koncie 38 punktów i bilans 12 zwycięstw, 2 remisów i 3 porażek, w których zdobyli 46, a stracili 19 bramek. Do mających tyle samo punktów Ilanki Rzepin i Lubuszanina Drezdenko słubiczanie tracą tylko trzy oczka.