Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
STS Olimpia As Słubice

STS Olimpia AS Słubice odniósł pierwsze, historyczne zwycięstwo w rozgrywkach III ligi siatkówki. Wygrana miała dodatkowych smaczek, bo słubiczanie w derbach powiatu pokonali zespół Dziki Kowalów.

Spotkanie odbyło się 12 listopada w hali Szkoły Podstawowej w Słubicach. Obie drużyny przystąpiły do tego pojedynku wyjątkowo zmotywowane, bo żadna z nich w tym sezonie jeszcze nie wygrała. Ich zmagania przyszło oglądać około 150 kibiców.

O przebiegu spotkania opowiedział nam trener słubickiej drużyny Paweł Dzyga.

- Mecz zaczął się od naszej przewagi 5 do 1 i set mieliśmy pod kontrolą, prowadząc nawet 20:13. W końcówce seta wdarło się trochę chaosu w nasze szeregi, co pozwoliło poprawić wynik siatkarzom z Kowalowa. Ostatecznie set skończył się wynikiem 25:21. Druga część rozpoczęła się od kilku wymian, ale z biegiem czasu zaczęliśmy powiększać przewagę prowadząc 15:10, 20:13 i ostatecznie 25:18. Trzeci set zaczął się od prowadzenia Dzików 5:3, jednak siatkarze  Asa opanowali sytuację i w połowie seta zbudowali przewagę 15:9. W tym momencie mecz był już całkowicie pod nasz kontrolą, seta wygrywamy 25:15, a cały mecz 3:0  - przekazał szkoleniowiec.

STS Olimpia AS Słubice – SKS Dziki Kowalów 3:0 (25:21, 25:18, 25:15)

MVP w poszczególnych drużynach zostali wybrani: Radosław Machaj (Słubice) oraz Marcin Augustyniak (Kowalów).

- Dziękuję zawodników za grę i zaangażowanie, a kibicom za wsparcie. Tak liczna ich obecność na trybunach cieszy i pokazuje, że siatkówka w Słubicach jest popularna. Liczymy, że w kolejnych meczach liczba kibiców będzie jeszcze większa – podsumował P. Dzyga.

III liga siatkówki - WYNIKI / TABELA

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.