Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
LKS Lubusz Słubice

Chodzisz do podstawówki i chcesz rozpocząć przygodę z lekkoatletyką? Przyjdź w środę, 18 października, na stadion Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tego dnia odbędzie się otwarty trening w ramach akcji #zacznijodlekkiej, który poprowadzą trenerzy mistrzów Polski.

Organizatorzy

#zacznijodlekkiej to kolejne, ogólnopolskie przedsięwzięcie partnerów prowadzących programy „Lekkoatletyka dla Każdego” i „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, czyli Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Fundacji Lotto, PZU i Fundacji Wytwórni Papierów Wartościowych.

Do akcji przyłączyła się też sportowa społeczność z naszego miasta, czyli klub Lubusz Słubice, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Słubicka Akademia Biegowa.

Cele

- Celem imprezy jest przybliżenie lekkiej atletyki dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych. Każdy może przyjść, obyć się z podstawami lekkiej atletyki, by np. na sprawdzianie w szkole uzyskać lepszą ocenę – tłumaczy trener Piotr Kiedrowicz. Najlepsi będą mieli możliwość rozpoczęcia regularnych treningów w grupach biegów, sprintów i skoków oraz w grupie rzutów.

Trenerzy

Zajęcia poprowadzą trenerzy Lubusza Słubice. Piotr Kiedrowicz  to trener kilkunastu mistrzów Polski w biegach i chodzie, Jacek Grześkowiak – trener mistrzów Polski w sprintach i biegach przez płotki, a Łukasz Horoszkiewicz – trener medalistów mistrzostw Polski w rzutach. Nad całością będą czuwać koordynator wojewódzki programu „Lekkoatletyka dla każdego” Adam Kaczmarek oraz prezes Lubusza Ryszard Chustecki.

Termin i miejsce

Wydarzenie #zacznijodlekkiej w Słubicach odbędzie się w 18 października o godz. 15:00 na stadionie SOSiR.

- Jeśli ktoś nie może być na godz. 15, może dołączyć w trakcie imprezy. Dzieci muszą być z w towarzystwie osoby pełnoletniej, np. rodzica, nauczyciela ze szkoły czy starszego rodzeństwa  – tłumaczy Piotr Kiedrowicz.

Program

  • Nauka startu niskiego i możliwość sprawdzenie się w biegu na 60m.
  • Nauka rzutu piłką palantową oraz piłką lekarską 1kg i rzuty na odległość.
  • Nauka skoku w dal i skoki w formie konkursu.
  • Na koniec dla chętnych możliwość sprawdzenia kondycji poprzez test Coopera.

Zapisy

Zapisy przyjmuje trener Piotr Kiedrowicz pod nr tel 507 044 412. W smsie podajemy imię i nazwisko, rok urodzenia, ewentualnie szkoła i miejscowość z której przyjechaliśmy oraz kto zgłasza, np. wg poniższego wzoru: Zosia Kowalska, 2011, Cybinka, zgłasza mama Hanna Kowalska.

Zgłoszenie musi pochodzić od osoby dorosłej.

Można będzie dopisać się na miejscu, bezpośrednio przed treningiem, ale należy pamiętać, że jest ograniczona ilość miejsc i organizatorzy nie gwarantują ich dostępności.

Koszulki i medale

Pierwszych 100 zapisanych osób otrzyma pamiątkowe koszulki od koordynatora wojewódzkiego LDK oraz medale za poszczególne konkurencje.

Osobne 50 medali będzie dla uczestników osobnego testu Coopera, który zostanie zaliczony do jesiennego testu Coopera Słubice 2023, zaplanowanego dzień później, także na słubickim stadionie (ZOBACZ).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.