Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Test Coopera

Test Coopera to już sportowa tradycja Słubic. Nie inaczej będzie i w tym roku. Chętni biegacze i biegaczki mogą już się szykować – właśnie ruszyły zapisy do jesiennej edycji.

Testy Coopera w Słubicach odbywają się dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Dzięki temu wiele osób – trenujący wyczynowo, amatorzy, dzieci, młodzież, całe rodziny – może sprawdzić poziom swojej kondycji. Pierwsza edycja odbyła się w 2015 roku.

Test Coopera

Test Coopera w 1968 roku opracował amerykański lekarz Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA. Obecnie jest powszechnie stosowany na całym świecie.

W teście chodzi o przebiegnięcie jak najdłuższego dystansu w czasie 12 minut. Osiągnięty wynik sprawdza się w specjalnie opracowanej tabeli – podzielonej wg płci i wieku.

Organizatorzy

Test Coopera w Słubicach organizują wspólnie Słubicka Akademia Biegowa, Lubusz Słubice Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wydarzenie swoim patronatem objął burmistrz Słubic, a patronem medialnym jest portal Słubice24.pl.

Termin i miejsce

Test Coopera zaplanowano 19 października o godz. 16:30 na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W teście może wziąć udział każdy, niezależnie od poziomu wytrenowania.

Zgłoszenia

Zgłoszenia odbywają się drogą telefoniczną u pomysłodawca testu, trenera Piotra Kiedrowicza – można dzwonić lub pisać sms na nr 507 044 412. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, rok urodzenia, dane kontaktowe (telefon lub e-mail) oraz nazwę klubu (grupy sportowej lub firmy).

Rejestracja będzie możliwa także w dniu zawodów w godz. 15:30 – 16:30, bezpośrednio na stadionie.

Nagrody

Osoby, które osiągną najdłuższy dystans w poszczególnych kategoriach wiekowych, otrzymają statuetki ufundowane przez burmistrza Słubic. Dla najliczniejszych rodzin przewidziano upominki.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.