Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
golicka mila

To jedna z najstarszych imprez sportowych w gminie Słubice. Golicka Mila obchodziła w tym roku okrągły jubileusz – odbyła się po raz 25. Na starcie stanęło ponad pół tysiąca zawodników i zawodniczek ze szkół i przedszkoli z naszego regionu.

Tradycyjnie już organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Golicach, wokół której - duktami polnymi - prowadziła trasa wszystkich biegów. Łącznie rozegrano ich aż 21 w różnych kategoriach wiekowych – od przedszkolaków aż po szkoły średnie. Wszystkie biegi ukończyło w sumie 580 osób. Najlepsze trójki z każdego biegu otrzymały statuetki i medale, a szóstki dyplomy i nagrody rzeczowe.

Biegaczkom i biegaczkom kibicowali nie tylko koledzy i koleżanki ze szkół, nauczyciele i rodzice, ale także samorządowcy, wśród nich starosta słubicki Leszek Bajon i burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, którzy są również sponsorami imprezy.

Ten ostatni z okazji jubileuszu postanowił uhonorować osoby, które są szczególnie ważne dla historii Golickiej Mili. Specjalne podziękowania otrzymali: obecna dyrektorka szkoły Teresa Wieczorek-Kudryk, nauczycielka wych. fizycznego i motor napędowy imprezy Elżbieta Mierzejewska, pomysłodawca Golickiej Mili i były dyrektor szkoły Piotr Górawski oraz Piotr Kiedrowicz, który co roku jako spiker prowadzi zawody.

Na kibiców i uczestników czekały nie tylko sportowe emocje, ale i tradycyjna golicka grochówka (przygotowana przez RSP Nowa Wieś Golice), której każdy mógł dowoli spróbować. Na koniec odbyło się też losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników Golickiej Mili.

Wyniki

Końcowy komunikat jest jeszcze w opracowaniu przez organizatorów. Na razie publikujemy wyniki pierwszych szóstek ze wszystkich biegów.

wyniki golicka mila2023

Fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy. Zdjęcia zostały udostępnione przez gminę Słubice, powiat słubicki oraz trenera Piotra Kiedrowicza.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.