Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Maja Walczak

W Słubicach zakończyły się mistrzostwa Polski U16 w lekkiej atletyce. Jak wypadła w nich reprezentacja Lubusza Słubice? Łupem gospodarzy padły dwa srebrne medale i to oba w rzucie dyskiem.

Pierwszy krążek dla Słubic wywalczył Dawid Kujawa. Podopieczny trenera Łukasza Horoszkiewicza zapewnił kibicom emocje do samego końca. Przez większość konkursu był poza podium, ale w ostatnim swoim rzucie ustanowił nowy rekord życiowy 57.29, co dało mu awans na drugą pozycję i srebrny medal.

Kilka godzin później, jego klubowa koleżanka, Maja Walczak również wywalczyła ten sam krążek i również w rzucie dyskiem. Tutaj scenariusz konkursu był nieco inny, bo Maja dwa pierwsze rzuty miała spalone i aby awansować do ścisłego finału musiała zaliczyć trzecią próbę. Uzyskała 39.16, co - jak się potem okazało – zapewniło jej miejsce na podium.

Po zakończeniu konkursu zadowolenia nie krył trener naszych medalistów. - Jestem bardzo szczęśliwy. To były piękne mistrzostwa i fantastyczne zwieńczenie udanego sezonu – powiedział Ł. Horoszkiewicz naszej redakcji.

dawid kujawa

Dawid Kujawa wywalczył medal w ostatnim rzucie w konkursie

Chwilę po dekoracji udało nam się porozmawiać również z D. Kujawą. – Cieszę się bardzo z drugiego miejsca, ale wiem, że wynik mógłby być jeszcze lepszy. Razem z trenerem utrafiliśmy z formą idealnie – powiedział po zejściu z podium.

Zapytaliśmy go również, co trzeba zrobić, aby być jednym z najlepszych dyskoboli w kraju? – Trenujemy 6 razy w tygodniu po 2 godziny, skupiając się oczywiście na przerzuceniu odpowiedniej ilości ciężarów, ale także na technice, która jest kluczowa przy oddawaniu rzutu. Choć to wymaga dużo pracy i poświęcenia, to bardzo lubię to robić – stwierdził świeżo upieczony medalista.

Poniżej nagranie wideo z dekoracji najlepszych dyskoboli z udziałek D. Kujawy.

Warto zaznaczyć, że Maja i Dawid są młodszym rocznikiem w kategorii U16 (2008-2009), więc będą mogli w mistrzostwach Polski młodzików wystartować także za rok. I oboje stawiają sobie ambitne cele. - Moje marzenie to w przyszłym roku pobić rekord Polski U16, który wynosi obecnie 69.80 – zapowiedział D. Kujawa.

medalisci trener

Trener Łukasz Horoszkiewicz ze swoimi podopiecznymi

A jak spisali się pozostali zawodnicy Lubusza Słubice? Łupem naszej lekkoatletycznej młodzieży padło kilka miejsc w ścisłym finale i – co bardzo ważne – rekordów życiowych. W klasyfikacji medalowej Lubusz Słubice zajął 32 pozycję na ponad 270 klubów z całej Polski. Poniżej kompletna lista wyników i zajętych miejsc przez naszych sportowców.

Starty zawodników Lubusza Słubice

 • 2m Dawid Kujawa – dysk 57.29 (PB*)
 • 2m Maja Walczak – dysk 39.16
 • 7m Dawid Kujawa – kula 13.10
 • 7m Julia Santa – dysk 34.31
 • 7m Antoni Horoszkiewicz – dysk 50.10 (PB)
 • 8m Marcel Bienek – oszczep 47.72 (PB)
 • 11m Sebastian Śmich – oszczep 44.77 (PB)
 • 13m Iga Mizerska – bieg na 2000 m 7:10.80 (PB)
 • 16m Nina Sejnik – bieg na 80 m ppł 12.24 (el. PB) / DNF (finał)
 • 16m Aleksander Bojarski – dysk 41.16
 • 18 m Maja Walczak – kula 9.86
 • 33m Zuzanna Smolińska – bieg na 1000 m 3:22.70
 • 37m Lena Drozdowska – bieg na 1000 m 3:31.07

Komplet wszystkich wyników na stronie: mpu16.domtel-sport.pl.

Nasze podsumowanie mistrzostw Polski U16 oraz obszerna fotorelacja już niebawem w osobnym materiale.

*PB (skrót od Personal Best, z ang. rekord życiowy)

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.