Michał Gajdus

Słubicki stadion sprzyja dobrym wynikom. Podczas pierwszego dnia mistrzostw Polski U16 padły trzy najlepszy wyniki w historii polskiej lekkoatletyki w tej kategorii wiekowej. Wysokie miejsca i rekordy życiowe zanotowali też startujący słubiczanie.

Krystian Prus pobiegł 10.78 w biegu na 100 metrów, Dawid Czapka uzyskał 13.34 w wieloskoku, a Michałowi Gajdusowi zmierzono 2:39.17 w biegu na 1000 metrów z przeszkodami. Te wyniki to nowe rekordy Polski.

Na starcie pojawili się również reprezentanci Lubusza Słubice.

Marcel Bieniek i Sebastian Śmich zajęli odpowiednio 8 i 11 miejsce w rzucie oszczepem, poprawiając przy okazji swoje rekordy życiowe (47.72 i 44.77).

O życiówkę pokusiła się też Iga Mizerska, która była 2 w swoim biegu na 2000 metrów z czasem 7:10.80, a łącznie została sklasyfikowana na 13 pozycji.

Dawid Kujawa zajął 7 miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 13.10, a w tej samej konkurencji, ale wśród dziewcząt, Maja Walczak uzyskała 9.86 i uplasowała się na 18 pozycji.

Dzisiaj drugi dzień zmagań o medale mistrzostw Polski. Zapraszamy do przyjścia na stadion SOSiR i kibicowania na żywo.

Nasze podsumowanie oraz obszerna fotorelacja ukażą się po zakończeniu imprezy.