Piłka nożna

Były emocje do ostatnich minut, ale najważniejsze, że mecz zakończył się zwycięstwem. Osiedle Sady Polonia Słubice pokonała Stilon II Gorzów 3:2 i awansowała do III rundy Fortuna Pucharu Polski.

Mecz odbył się 6 września w Gorzowie. Gospodarze na co dzień występują w klasie okręgowej, czyli o jeden poziom rozgrywkowy niżej niż IV-ligowa Polonia, ale na boisku postawili wysokie wymagania.

Słubiczanie prowadzili po pierwszej połowie 2:0 po celnych strzałach niezawodnego Przemysława Begiera. Goście jednak walczyli do końca. Po zdobyciu pierwszej bramki kontaktowej mieli szansę na wyrównania z rzutu karnego, ale doskonałą obroną popisał się bramkarz Polonii Grzegorz Gibki. Potem na 3:1 podwyższył strzałem z rzutu wolnego Maciej Ossowski. Stilon jednak ponownie zdobył kontaktową bramkę, ale na kolejne nie starczyło już sił i czasu. Polonia obroniła wynik i wygrała ostatecznie 3:2, meldując się tym samym w kolejnej rundzie pucharu.

Komplet wyników znajduje się na stronie Lubuskiego Związku Piłki Nożnej - KLIKNIJ.

Mecze III rundy Fortuna Pucharu Polski zaplanowano 20 września.