Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
zawodniczki uks ze Sławomirem Szmalem

Kolejny sukces zawodniczek UKS Jedynka Słubice. Lena Kowalska, Oliwia Żarnowska oraz Nina Żmuda wzięły udział w centralnych konsultacjach Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej, czyli nieformalnym zgrupowaniu kadry Polski.

‌Powołanie na konsultacje do Kielc otrzymały 64 najlepsze zawodniczki z rocznika 2010 z całego kraju, w tym gronie znalazły się również słubiczanki. - To efekt bardzo udanych występów Jedynki w tegorocznych rozgrywkach ligowych oraz Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży – cieszy się trener Jerzy Grabowski.

Konsultacje trwały od 16 do 26 lipca. W tym czasie dziewczęta trenowały dwa razy dziennie pod okiem doświadczonych szkoleniowców. Oprócz treningów zawodniczki miały w planie spotkania z fizjoterapeutą, zajęcia z trenerem przygotowania motorycznego w siłowni, odnowę biologiczną oraz gry testowe.

Młode szczypiornistki odwiedził na zgrupowaniu Sławomir Szmal – były bramkarz reprezentacji polski, najlepszy piłkarz ręczny świata z 2009 roku, a obecnie wiceprezes ZPRP do spraw szkolenia.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.